Від Надії для Віри: в області провели другу успішну пересадку нирки
Фахівці Черкаського обласного онкодиспансеру закладають традиції успішної трансплантації. Тут вже вдруге провели родинну трансплантацію нирки. Пересаджували орган від матері Надії до доньки Віри. Нині пацієнтки почувають себе добре та готуються повертатися додому – на Кіровоградщину.
Про можливість провести таку операцію на Черкащині Віра дізналася з новин. Відзначає – рішення скористатися таким шансом родиною ухвалили миттєво і вже через декілька днів здавали перші аналізи в лікарні та проходили обстеження в Черкасах. Нині ж вже понад три тижні перебуває в онкологічному диспансері та відновлюється після операції.
– Щаслива, що операція відбулася і провів її Роман Петрович Морару-Бурлеску, – каже дівчина. – Зараз почуваю себе чудово. До того я чотири роки була на діалізі. Це скоріше не життя, а існування. Ти живеш від діалізу до діалізу, це постійні дієти та контроль рідини. Поїхати кудись взагалі не реально. Те, що відбулося, для мене – це диво. Зараз хочеться розповісти про свою успішну операцію, аби люди знали, що це можливо зробити в Україні, в Черкасах. Коли повернуся додому обов’язково розповів про свій досвід іншим діалізним пацієнтам Кропивницького.
Сам хірург Роман Морару-Бурлеску зауважує, що трансплантологія – це складна спеціальність. Адже треба не тільки провести успішну операцію, а й «вести» свого пацієнта надалі. Зокрема, надавати консультації та допомогу з імуносупресивної терапії. Втім, не зважаючи на специфічність роботи, в обласному онкодиспансері на досягнутому не збираються зупинятися. Тут уже працюють над відкриттям відділення діалізу для обслуговування онко- та трансплантаційних хворих. Нині тут тривають ремонтні роботи.
Окрім двох пересадок нирок за цей рік в онкодиспансері провели більше 30-ти операцій з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку. Такі результати очільник закладу Віктор Парамонов називає помірковано успішними та закладає плани на наступний рік. Визнає, державна підтримка та органів місцевого самоврядування у цьому питанні надважлива.
– Не можу сказати, що проведення операцій з трансплантації для нас стають буденними, а від того менш складними, ні, але ми все одно розвиватимемо цю галузь медицини й надалі, аби наші пацієнти оперувалися в Черкасах, – зазначає Віктор Парамонов. – Наше гасло: «Не зашкодити пацієнту». Як правило, для операцій ми обираємо людей, які пройшли певний шлях хвороби. За рік ми фактично врятуємо 35 життів, адже у планах до кінця року ще дві операції з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку. Серед них переважає молодь. Всі мають однакове право на життя, втім йде відбір перспективних у плані одужання пацієнтів. Ті 37,5 млн грн, що нам виділив Уряд двома траншами саме на трансплантацію, витрачені не марно. Наші двері відкриті для пацієнтів з усієї України.
Готувалися до запуску трансплантації на Черкащині декілька років поспіль. Цьому передувала кропітка робота з підготовки обласної програми, навчання медичних фахівців, облаштування медзакладу необхідним обладнанням.
– Ми рухалися до цього не один рік, – констатує заступниця очільника області Лариса Кошова. – Знайшлися ті однодумці, медичні фахівці, які готові працювати у цій царині, надалі навчатися та розвиватися. Сподіваюся, наступним у переліку закладів Черкащини, де проводитимуть якісні та успішні операції з трансплантології, стане обласний кардіоцентру. Зараз тут готуються до проведення операцій з трансплантації серця. Це – амбітні цілі, але, певна, їх ми зможемо разом реалізувати, не зважаючи на багато роботи, яка ще очікує нас попереду.
Водночас в обласному онкодиспансері намагаються максимально надавати допомогу хворим з онкологією. До кінця року тут пролікують близько 14-ти тисяч пацієнтів. Не зважаючи на труднощі 2020-го року, в закладі допомогли навіть більшій кількості осіб, ніж торік.
За словами голови Черкаської ОДА Сергія Сергійчука,трансплантація для пацієнтів – безкоштовна. Держава покриває витрати закладу.
– Нещодавно онкодиспансеру спрямували ще 2,3 млн грн, це кошти області, – додав Сергійчук. Та подякував депутатам обласної ради за підтримку сфери медицини.
-
08:00Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 24 травня
З вечора п'ятниці по області тривали затяжні тривоги. У черкаському небі знешкоджено 2 ворожі БпЛА. - Минулось без потерпілих, - інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
08:00 -
16:11Як ВПО отримати субсидію на оренду кімнати?
ВПО можуть отримати субсидію навіть у разі оренди кімнати, а не тільки квартири чи будинку. Потрібно мати договір оренди, подати заяву та вказати площу орендованої…
16:11 -
15:30На Черкащині визначили переможців грантів від Червоного Хреста
Підтримка бізнесу. В області обрали переможців на отримання грантів від Товариства Червоного Хреста України за підтримки Cruz Roja Española. Загалом розглянули 35 бізнес-планів. З них…
15:30 -
14:45Безбар’єрність — нова якість життя: на Черкащині розбудовують доступну медицину
Простір, орієнтований на людину. На Черкащині працюють над створенням безбар’єрних просторів. Особливо в медичній інфраструктурі. На цьому наголосив начальник ОВА Ігор Табурець під час відвідування…
14:45 -
14:30Е-послуги і ресурси для родин з дітьми і тих, хто планує прийняти дитину
В межах Національного тижня безбар’єрності Мінсоцполітики пояснює, які онлайн-сервіси доступні для оформлення допомог, послуг і консультацій для сімей з дітьми та тих, хто планує прийняти…
14:30 -
14:05Власна справа: 6 млрд грн інвестувала держава у розвиток малого бізнесу через гранти
Ще 414 українців стали переможцями восьмої хвилі програми «Власна справа». Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу на 99 млн грн. Загалом від старту…
14:05 -
13:31В області оновлюють склад Ради із громадського здоров’я
Черкаська ОВА оголошує прийом кандидатур до складу Координаційної ради з питань громадського здоров’я. Оновлення пов’язане з кадровими змінами та новими пропозиціями від установ і організацій.…
13:31 -
13:02Аграрії засіяли вже 94% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Станом на 23 травня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 5,3 млн га ярих зернових та зернобобових культур. Це складає 94% від прогнозованих площ.…
13:02 -
12:22Діалог влади та бізнесу: компенсаційні програми і безбар’єрне працевлаштування
Компенсаційні програми для роботодавців та рекомендації щодо працевлаштування ветеранів війни, людей з інвалідністю. Такі питання обговорили на черговій зустрічі в межах діяльності платформи “Діалог влади…
12:22 -
11:45Прозорість і підзвітність: в області триває моніторинг публічних закупівель
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, що оголошені через систему Prozorro. Це здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 15 по 23…
11:45 -
11:34Ігор Табурець про ситуацію в області на 23 травня
Затяжні тривоги були на Черкащині з ночі. В області працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території…
11:34 -
11:17Як ветерани з інвалідністю можуть безкоштовно навчитися керувати авто
Керування авто — це не лише про транспорт, а й про базову і важливу потребу, що допомагає підтримувати соціальні зв’язки й відчувати долученість. Для ветеранів…
11:17