Ветеранські політики – у пріоритеті: в ОВА закликали громади активніше розвивати профільні програми
Фізична реабілітація, соціальна реінтеграція, працевлаштування та психологічна підтримка. Громади Черкащини закликали активніше ухвалювати та фінансувати програми, покликані підтримувати ветеранів і членів їхніх родин, захисників і захисниць, близьких полеглих і зниклих безвісти.
Минулого року на соціальний захист військовослужбовців і членів їхніх родин у бюджетах передбачили 204 млн грн. Утім були громади, де такі програми не фінансувалися, зазначила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко під час засідання колегії обласного Департаменту фінансів.
– Ми маємо бути готовими до повернення наших захисників і захисниць, задоволення їхніх потреб у фізичній реабілітації, соціальній реінтеграції, працевлаштуванні, і над цими питаннями треба починати працювати активніше, – наголосила Наталія Кравченко. – Нам важливо навчитися та навчити співгромадян культури поваги до ветерана. Самі ветерани говорять, що їм не потрібне особливе ставлення, вони потребують розуміння. Але воно починається із дбайливого ставлення до них у громадах.
Саме тому важливо підтримувати та фінансувати ветеранські програми на місцях, формувати карту потреб, здійснювати соціальний суровід родин військових.
– Важливо відкривати осередки підтримки ветеранів і діючих військових, родин загиблих або зниклих безвісти, – зазначила перша заступниця. – У нас таких просторів майже немає. Ветеранські хаби працюють у 12 громадах. У 20 – заклали фінансування на їхнє відкриття. Маємо амбітну мету, аби такі простори для спілкування та відновлення запрацювали в усіх громадах Черкащини.
З обласного бюджету також передбачене співфінансування для запуску ветеранських хабів. Утім і на місцях потрібен ресурс для цього.
– Хаб – місце спілкування, зустрічі та допомоги, – додала Наталія Кравченко. – Ветерани, їхні близькі, родини загиблих мають різні точки болю та потребують окремого підходу. Саме тому важливо передбачити у громадах посаду штатного психолога. Ми вже почали навчання таких спеціалістів на рівні області.
Ще одним важливим напрямом роботи є вирішення житлового питання для ветеранів та їхніх родин. За чинною в області програмою забезпечення житлом, уже придбали помешкання 124 родини. 22 – минулого року.
– Наша програма має дуже вигідні умови, однак не так багато людей нею скористалися, хоча попит є, – зауважила посадовиця. – Водночас лише у декількох громадах долучилися до співфінансування програми та активно нею користуються. Тож маємо завдання розширити дію цієї програми на ті громади, де спостерігаємо попит на неї.
Нагадаємо, в області діє платформа для ветеранів «Черкаський вимір». Тут зібрана актуальна інформація про пільги, гранти, програми, реабілітування тощо.
-
15:24Черкащина розширює мережу ветеранських просторів: +1 в Іркліївській громаді
В області працюють над створенням повноцінної мережі ветеранських просторів. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За його словами, в громадах області вже маємо…
15:24 -
15:18Перші 100 родин отримали кошти для відбудови житла на власній ділянці
У рамках державної програми "єВідновлення" здійснено виплати для перших 100 родин, які подавалися на компенсацію за знищенне житло шляхом відбудови на власній ділянці. Загальна сума…
15:18 -
13:59Понад 29 тисячам працюючих пенсіонерів Черкащини перерахували пенсії
З 1 квітня в області перерахували пенсії для 29,5 тис. пенсіонерів. Про це інформують у ГУ Пенсійного фонду області. Із них 9,6 тис. – по стажу та заробітній…
13:59 -
13:51До зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків
За перший квартал цього року до зведеного бюджету від черкаських платників надійшло 8,4 млрд грн податків. Порівняно з показниками січня-березня 2024 року це більше на…
13:51 -
13:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Моніторинг здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 28 березня по 04…
13:14 -
12:43Про соціальний супровід військових у підрозділах
За два місяці 2025 року близько двох тисяч військовослужбовців та членів їхніх сімей отримали послугу соціального супроводу безпосередньо у підрозділах та військових шпиталях в межах…
12:43 -
10:56Черкаський драмтеатр представить «Украдене щастя» у Кракові
Виставу “Украдене щастя” представить Черкаський академічний обласний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка в межах XII Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід». Про це повідомляють в управлінні…
10:56 -
10:19Перша виплата 2025 року: аграріям компенсували 126,6 млн грн за українську техніку
Міністерство економіки України провело першу в 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного…
10:19 -
09:53Діалог бізнесу і влади: як підприємствам працювати в умовах війни
Про підтримку бізнесу в умовах війни, порядок дій у разі пошкодження майна, а також про запуск проєкту з відновлення обладнання йшлося під час 25-ої зустрічі…
09:53 -
09:18«Школа Супергероїв» розпочне роботу в двох медичних закладах Черкаської області
На Черкащині цього літа відкриють новий освітній простір «Школи Супергероїв». Він діятиме на базі двох медичних закладів — Черкаської обласної лікарні та Клінічного центру онкології,…
09:18 -
09:07Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Міністерство цифрової трансформації України презентує Digital State UA — першу в Україні платформу, що репрезентує цифрову екосистему України на глобальному рівні та демонструє, як українські…
09:07 -
08:51Загальні бойові втрати противника станом на 4 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.04.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 920950 (+1380) осіб,танків ‒ 10528 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 21932 (+30)…
08:51