Верховна Рада України ухвалила закон, необхідний для приєднання України до «митного безвізу»
Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України щодо деяких питань виконання Глави 5 Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».
«Парламентарі ухвалили запропоновані Мінфіном зміни до Митного кодексу України для уніфікації з митним законодавством ЄС та міжнародними Конвенціями. Окрім цілої низки переваг і спрощень, змінами запроваджується дієвий зворотній зв’язок між бізнесом та митницею. Цей Закон – нова філософія митної справи, яка містить низку викликів для Держмитслужби, зокрема, реінжиніринг її внутрішніх процесів та передбачає створення нової організаційної структури», – підкреслив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
Прийнятим Законом передбачено, зокрема, наступне:
1. Приведення положень Митного кодексу України до митного законодавства ЄС для запровадження NCTS.
2. Реінжиніринг програми АЕО в Україні:
- спрощення доступу АЕО в програму;
- доступ до спрощень підприємствам без отримання статусу АЕО (уповноважені одержувачі, відправники, загальні гарантії);
3. Можливість застосування спрощень «процедура випуску за місцезнаходженням» та «спрощене декларування» на авторизованих об’єктах.
4. Зміни підходу до гарантування та вимог до гарантів (банки, страховики, незалежні фінансові посередники), можливість видачі гарантій на всі митні процедури.
5. Оновлення системи прийняття рішень митних органів та запровадження нових можливостей для бізнесу під час подання заяв та прийняття рішень митними органами:
- новий Порядок розгляду заяв підприємств та видання рішень митними органами;
- удосконалення процедури оскарження рішень митних органів та нові можливості в адміністративному оскарженні;
- широке застосування принципу «права бути почутим».
6. Запровадження процедури кінцевого використання та встановлення знижених (до 0%) ставок мита на імпортні товари, які будуть використані за цільовим призначенням, у тому числі, для виробництва готової продукції;
7. Запровадження електронного документообігу та роботи електронних сервісів митних органів тощо.
Закон є євроінтеграційним проривом України в митній справі, та результатом спільної роботи Міністерства фінансів України, Національного банку України, Державної митної служби України за підтримки Офісу підтримки реформ при Мінфіні та EU4PFM.
З презентацією змін до Митного кодексу можна ознайомитись за посиланням.
Детальну інформацію щодо нових можливостей, які надає спільний транзит бізнесу, можна отримати на офіційних веб-сайтах Мінфіну та Держмитслужби.
-
17:14“Результат залежить від кожного”, – Ігор Табурець на обласному Конгресі місцевих і регіональних влад
Пріоритетні завдання для Черкащини відпрацювали на обласному засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України. У ньому взяли участь, зокрема, лідери районів і громад,…
17:14 -
16:14«Країна волонтерів»: Укрпошта презентує благодійну марку до Міжнародного дня волонтера
До Міжнародного дня волонтера, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». Про це інформують у головній пошті країни.…
16:14 -
15:17«Муніципальна няня»: догляд за програмою отримують 2300 дітей
В Україні зростає кількість батьків, які користуються соціальною послугою «Муніципальна няня». Станом на 1 листопада 2024 року послугою скористалися 1877 родин, догляд няні отримують 2300…
15:17 -
15:15Понад 17 тисяч робочих місць створено завдяки державній грантовій програмі
В Україні вже два роки діє грантова програма, що підтримує підприємства переробної промисловості. Завдяки їй створено понад 17 тисяч нових робочих місць. Про це повідомляють…
15:15 -
14:55Національний роумінг: що це та як його налаштувати?
Національний роумінг в Україні працює з перших місяців повномасштабної війни, допомагаючи залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах. Завдяки цьому проєкту українці можуть під’єднатися до…
14:55 -
14:26Доступні кредити 5-7-9: цьогоріч 41,4 млрд грн отримали майже 8 тисяч агрогосподарств
Цьогоріч 12072 агрогосподарства отримали 93,4 млрд грн банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 982 господарства профінансовано на…
14:26 -
13:39Програми енергетичної стійкості України
Уряд запустив пакет програм зі встановлення сонячних панелей та накопичувачів енергії для громадян, ОСББ та підприємців. Держава допомагає українцям забезпечити себе електроенергією, щоб захистити дім…
13:39 -
11:45Черкащина отримала відзнаку «Ти як» на форумі ментального здоров’я
Форум ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» триває у столиці. Захід відкрила перша леді Олена Зеленська, яка є ініціаторкою створення та впровадження Всеукраїнської програми…
11:45 -
11:29Черкащанка виборола срібло на чемпіонаті Європи з боксу
Змагання відбувалися в Сербії з 16 по 24 листопада. Участь у них взяли 190 спортсменів. Черкащину представляла Марія Маковоз. Про це повідомляють в управлінні у…
11:29 -
10:46Держбюджет-2025: охорона здоровʼя
Сфера охорони здоров’я залишається одним із основних напрямів державної політики у державному бюджеті на 2025 рік. Головними пріоритетами бюджету є створення єдиного медичного простору, забезпечення…
10:46 -
09:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 27 листопада
З тривогою через чергові ворожі атаки почалась ця доба в області. По повітряних цілях працювали сили та засоби ППО. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
09:54 -
08:54Олена Зеленська: Стійкість одного – це стійкість мільйонів
https://youtu.be/INIfRMYT1lQ?si=JNgEVuxnAcgx0oJI Перша леді України Олена Зеленська у Києві відкрила форум «Стійкість людини – стійкість системи». Захід організували в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»,…
08:54