«Вчені України єдині. Разом ми сильніші»: в ЧДТУ вперше пройшов міжрегіональний науковий телеміст

Черкаський державний технологічний університет організував Міжрегіональний науковий телеміст «Вчені України єдині. Разом ми сильніші», присвячений відкриттю Днів студентської науки в ЧДТУ, аби в умовах сучасного воєнного стану об’єднати науковців навколо викликів сьогодення.

– Близько третини всіх студентів традиційно беруть участь у Днях студентської науки. Наука, наукова діяльність – це потужний механізм, який є передумовою розвитку успішної, процвітаючої держави.  У цей нелегкий для нашої країни час, кожен з нас на своєму фронті докладає максимум зусиль, аби наблизити перемогу. Ми готуємо фахівців, професіоналів своєї справи, які відновлять, відродять, відбудують нашу Україну, –  зазначив у вітальному слові ректор ЧДТУ Олег Григор.

Своєю чергою, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної військової адміністрації Валерій Данилевський привітав учасників телемосту, зазначивши, що на Черкащині майже всі заклади освіти області здійснюють навчальний процес та активно волонтерять. Принагідно, висловив вітання науковцям ЧДТУ, які стали Лауреатами обласної премії молодим науковцям Черкащини, та наголосив, що успішне майбутнє нашої країни  за передовими прогресивними технологіями.

Завдяки телемосту до Черкаського державного технологічного університету  доєдналися проректори з наукової роботи та студенти з провідних університетів України з Києва, Харкова, Сум, Чернігова, Полтави, Миколаєва. Модерував захід проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ЧДТУ Еміль Фауре.

На сьогодні 957 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 88 із яких зруйновано повністю… І ця статистика щодня збільшується. Зараз наука поруч із армією і дипломатією є невід’ємною силою в протистоянні військовим і гібридним загрозам з боку росії.

У своїх виступах науковці наголошували, що ніщо не змусить їх зневіритися, припинити наукову діяльність,  підготовку необхідних нашій країні фахівців. Війна є каталізатором наукового потенціалу країни, і від реакції на сьогоднішні виклики залежить майбутнє нашої держави.

У телемості також взяли участь і студенти закладів освіти з Києва, Харкова, Чернігова, Сум, Полтави, Миколаєва, адже молодь і наука  перспективи розквіту України. Задача освітян – створювати необхідні умови для навчання і розвитку молоді, популяризувати наукову діяльність, виховувати патріотів.

Варто зазначити, у залі Черкаського державного технологічного університету, з якої відбувалася трансляція телемосту «Вчені України єдині. Разом ми сильніші», розташувалася експозиція робіт дипломантів Черкаського регіонального конкурсу патріотичного малюнка «РАШИЗМУ – НІ! НАБЛИЖАЄМО ВЕЛИКУ ПЕРЕМОГУ», який тривав за ініціативи ЧДТУ  з 24 березня по 08 квітня 2022 року.

Поезія та проза переможців Черкаського регіонального літературного конкурсу «КРИЛА УКРАЇНСЬКОЇ ПЕРЕМОГИ», який тривав за ініціативи ЧДТУ  з 25 березня по 15 квітня 2022 року, звучала в авторському виконанні під час наукового телемосту.

За інформацією Черкаського державного технологічного університету України