Валерій Данилевський про реформу шкільного харчування в області

На Черкащині триває впровадження реформи шкільного харчування. У 100% шкіл області вже оновлено меню, відповідно до рецептурного збірника Євгена Клопотенка. Діє система безпечного харчування НАССР. Про це повідомив начальник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, Черкащина тримає високі показники охоплення харчуванням учнів. 418 шкіл мають власні харчоблоки. Ще 20 використовують кейтерингові послуги. Також у закладах працюють 93 буфети.

– У минулому навчальному році всіма видами харчування ми охопили 86% дітей, – додав Валерій Данилевський. – Безкоштовно гаряче харчування отримували  36% здобувачів освіти.  Зокрема, понад 5 тисяч учнів із-поміж ВПО.

За словами Валерія Данилевського, підґрунтям для реалізації реформи є оновлення матеріальної бази харчоблоків. Зокрема, коштом держсубвенції цьогоріч  модернізують ще 8 харчоблоків.

– Ще один актуальний напрям роботи – підготовка та перепідготовка кухарів шкільних їдалень, – зауважив  він. – Для цього в регіоні створюємо кулінарний хаб. Окрім цього, в області підготовку кваліфікованих робітників за професією „кухар“ здійснюють 13 профтехів. Із з них 8 – мають ліцензію на підвищення кваліфікації кухарів.

Докладніше у відео: