В Умані вперше провели всеукраїнські змагання з веслування поміж ветеранів спорту
Цими вихідними Умань вперше приймала загальноукраїнські змагання з веслування на байдарках і каное. Тут 17-18 липня відбулися IX літні Всеукраїнські ігри ветеранів спорту пам’яті ім. М. М. Баки. Черкащина посіла 2-ге командне місце серед своєї групи областей, де культивується цей вид спорту, поступившись за кількістю медалей Херсонській.
Змагалися ветерани спорту у вікових категоріях від 35 років і до 80+. Найстаршим учасникам – Георгію Слюнченку, що представляв Київ-1, та Юрію Завгородньому з Дніпропетровщини – 82 та 83 роки відповідно.
Загалом на змагання прибули понад 120 представників із 10 областей. Черкаську область представляли 20 спортсменів із Черкас, Сміли та Умані.
– Уже маємо гарну традицію проводити третій рік поспіль чемпіонати України в Умані, – зазначає уманчанин Олег Ганіч. – Власним прикладом показуємо молоді з усіх куточків України, що веслування – це спорт, яким можна і потрібно займатись, як в юному віці, так і протягом всього життя. Сонце, повітря та вода – три стихії, які супроводжують веслувальників по життю.
Спортсмен разом із черкащанином Анатолієм Калініченком здобув «золото» у заїзді байдарки-двійки на дистанціях у 500 і 200 метрів. Також Анатолій Калініченко у своїй віковій категорії самотужки виборов перемогу на дистанції у 1000 метрів, прийшов другим на 500-метрівці та третім – на 200.
Результативно позмагалися і каноїсти ветеранського спорту Черкащини. У цій категорії область представляли Олексій Яковченко, Сергій Юрчук та Віталій Харченко. Жінок у категорії 60-64 роки у заїздах на байдарках представляла Рая Вонарх. Уманчани Роман Діденко та Дмитро Федько здобули бронзові нагороди у віковій групі 45-49 років.
Вдалося провести змагання всеукраїнського рівня саме в Умані завдяки встановленню на Осташівському ставі сучасної фінішної вишки. Ініціювала та вирішила питання її будівництва міський голова Ірина Плетньова.
– Відсьогодні і надалі в Умані будуть проходити чемпіонати України з веслувального спорту, – наголосила Ірина Плетньова. – Встановлена вишка обладнана відеофінішем для фіксації перетину фінішної лінії учасниками змагань, а поряд збудований стартовий пліт. Тож тепер спортсмени мають комфортні умови для перегонів на байдарках і каное. Спорт в Умані буде розвиватись.
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15