В Україні збудують Національне військове меморіальне кладовище
Верховна Рада України прийняла розроблений Мінрегіоном законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення Національного військового меморіального кладовища» у першому читанні за основу.
«В Україні Національне меморіальне кладовище слугуватиме місцем спочинку не лише для обраних героїв, а й для всіх українських воїнів, які в різні історичні періоди зі зброєю в руках відстоювали державну самостійність України», – підкреслив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій України.
На кладовищі почесно ховатимуть та здійснюватимуть перепоховання борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли або загинули під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Законопроєкт надає законодавче визначення терміну Національного військового меморіального кладовища, встановлює особливості його правового статусу, розміщення та утримання, а також організації поховання на території кладовища.
Це буде архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці у Київській області. Оскільки воно належатиме до об’єкту права державної власності, його неможливо буде приватизувати чи здати в оренду.
Будівництво, утримання та охорона території кладовища відбуватиметься за рахунок Державного бюджету. Також за державний кошт покриватимуться витрати на поховання.
Порядок організації поховань та перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначатиме Кабінет Міністрів України, який також затверджуватиме зразки намогильних споруд та меморіальних табличок, які розміщуватимуться на ньому.
На кладовищі не можуть бути поховані керівники комуністичної партії та вищих органів влади та управління СРСР, УРСР та інших союзних республік, а також працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів. Однак обмеження не стосуються людей, які захищали незалежність, суверенітет України та брали участь в АТО та ООС.
Подібні військові кладовища існують в США, Канаді, Франції та Польщі.
За інформацією Мінрегіону
-
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30 -
15:53Новий формат навчання для українських дітей за кордоном: як зареєструватися
Українознавчий компонент – це скорочена програма для дітей, які тимчасово живуть за кордоном. Вона дає змогу вивчати лише ключові українські предмети 5–8 годин на тиждень.…
15:53 -
15:45Черкащина вже жнивує
https://youtu.be/kl2AXchuESY В області розпочалися жнива. Черкаські аграрії активно працюють у полях. За перший тиждень вони обмолотили понад 560 га озимого ячменю. Про це повідомив начальник…
15:45 -
14:24В Україні масштабується послуга раннього втручання
За ініціативи Мінсоцполітики України, Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив порядок реалізації цього експериментального проєкту. Наразі в Україні діють понад…
14:24