В Україні стартував проект на підтримку реформи децентралізації

«Наше Міністерство є не лише партнером, а бенефіціаром цього проекту. Це — старт надзвичайно об’ємної, своєчасної та амбіційної ініціативи. Проект «ГОВЕРЛА» спрямований на підтримку територіальних громад, які мають стати ще більш спроможними. Зокрема, аби люди «на місцях» могли отримати необхідні якісні послуги і реалізувати себе. Попереду — багато відповідальних завдань, які, я впевнений, спільними зусиллями з Парламентом, стейкхолдерами, асоціаціями і територіальними громадами ми зуміємо реалізувати», — зауважив заступник Міністра.

Зазначимо, для успішного завершення реформи децентралізації є низка надважливих завдань:

· чітко розділити повноваження між органами місцевого самоврядування та владою, у тому числі і повноваження територіальних представництв центральних органів влади;

· надати необхідні фінансові ресурси, аби органи місцевого самоврядування могли здійснювати свої повноваження;

· переформатувати місцеві держадміністрації в органи префектурного типу до внесення змін в Конституцію України, а також адаптувати до нових компетенцій територіальні представництва центральних органів виконавчої влади;

· забезпечити всі умови для того, аби мешканці тергромад залучалися до прийняття управлінських рішень;

· закріпити нову модель місцевого самоврядування в Конституції України.

Водночас зроблено ряд важливих кроків у напрямку реалізації реформи, зокрема:

· розроблено законопроект «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України»;

· ухвалено у першому читанні законопроект про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та інших законодавчих актів щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні;

· напрацьовано зміни до законодавства щодо співпраці територіальних громад;

· розроблено ряд проектів законів, які упорядковують повноваження органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що проект «ГОВЕРЛА» зосереджений на впровадженні та сприянні інституалізації ефективної системи децентралізованого самоврядування в Україні.