В Україні розробляють Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору
Перелік ключових викликів у сфері безбар’єрності сформували цього тижня учасники експертних груп, які розробляють Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Йдеться про представників громадських організацій, благодійних фондів, органів влади та науковців з різних куточків країни.
Підготовка документу реалізується у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».
Роботу над Стратегією координує міжвідомча робоча група Кабінету Міністрів України, яку очолює Міністр розвитку громад та територій.
Згідно всеукраїнського опитування, яке провели у 2020 році Київський міжнародний інститут соціології та ГО «Безбар’єрність», 77% українців вважають актуальним вирішення питання безбар’єрності. Понад 60% опитаних особисто зустрічалися з бар’єрами у своєму житті.
Як показало соціологічне опитування, з обмеженнями у житті сьогодні зустрічаються не лише люди з інвалідністю. Серед вразливих груп – молоді люди, родини з дітьми, літні люди.
Наприклад, майже половина опитаних вважають, що люди віком старше 55 років найчастіше стикаються з бар’єром при працевлаштуванні. Майже 40% респондентів вважають бар’єром бюрократію при оформленні різних довідок та ін.
З обмеженнями також стикаються жителі села, які не мають можливості користуватися інтернетом, онлайн послугами, здобувати дистанційну освіту. Адже майже 35% господарств в нашій державі взагалі не комп’ютеризовані.
Саме тому фокусуватися майбутня стратегія буде одразу на шести вимірах безбар’єрності — не тільки у фізичному просторі, а й в соціальній, освітній, економічній, громадянській та цифровій площині.
Досвід розвинених країн доводить, що подібні стратегії дієво впливають на розв’язання проблеми бар’єрів. Наприклад, показовою є практика Естонії, де існує окрема Стратегія навчання впродовж життя-2020. Йдеться про створення можливостей для навчання на всіх рівнях, а також підтримання індивідуального розвитку кожного учня та вдосконалення навичок творчості й підприємництва.
Наступного тижня зустрічі робочих груп з розробки Стратегії триватимуть — обговорення будуть присвячені напрацюванню стратегічних ініціатив за кожним з напрямів, а також визначенню цільових показників, яких можна досягти завдяки реалізації стратегії.
Процес розробки документу є відкритим. Кожен має змогу долучитися, свої пропозиції, ідеї, напрацювання щодо стратегічного розвитку безбар’єрного простору в Україні можна залишити за посиланням https://forms.gle/HAsHvLWKBDk3pZDi8.
Зазначимо, експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті міністрів для розробки Нацстратегії безбар’єрності. Ця робота здійснюється за сприяння програми ПРООН «Права людини для України».
-
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 23 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 012 500 (+1 010) осіб; танків ‒ 10 965 (+1) од:…
08:45 -
08:00Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 червня
Понад вісім годин поспіль Черкащина була на тривозі. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, по ворожих цілях працювали сили та засоби ППО. — У межах…
08:00 -
08:39Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 червня
Ще з вечора в області лунали повітряні тривоги. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, загрози були, зокрема, через ворожі дрони. — Наші захисники неба…
08:39 -
08:55Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 червня
З тривогами минула ніч в області. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, у межах нашої території знешкоджено 3 російські БпЛА. - Потерпілих немає, -…
08:55 -
18:32Всеукраїнські шкільні ліги: на Черкащині визначили переможців з футзалу
Футзальний фініш. На Черкащині завершився V етап «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч». У лідерах - команди з Полтавщини. Дівчата з Гребінківської школи № 4 та хлопці…
18:32 -
18:12Сагунівська тергромада нарешті з бюджетом
Уперше за півтора року. Сагунівська тергромада Черкаського району з бюджетом. Про це інформує очільник області Ігор Табурець. - Це єдина на всю область громада, яка…
18:12 -
16:40Нарешті вдома: чотирьох черкащан звільнили з російського полону
Найкраща новина дня. Сьогодні відбувся черговий обмін полоненими. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Україна повертає з полону важкопоранених і тяжкохворих захисників. У…
16:40 -
16:09В області більшає міжмуніципальних договорів
Ще дев’ять міжмуніципальних договорів громад Черкащини внесені до реєстру Мінрозвитку. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. Загальна кількість зареєстрованих договорів з області…
16:09 -
15:52Черкащан запрошують на відкриття Літнього музичного дворика
Новий мистецький простір. Просто неба відкривають в обласній філармонії Літній музичний дворик. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Усіх…
15:52 -
15:26Навчання для ветеранів і ветеранок: старт проєкту
Новий навчальний проєкт для ветеранів, учасників бойових дій і членів їхніх родин «Відродження можливостей: ветеранські ініціативи й бізнес» стартує в області. Ця ініціатива є продовженням…
15:26 -
12:55Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять на Черкащині
На Черкащині моніторять публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 13 по 20 червня у статусі…
12:55 -
12:43Діалог влади і бізнесу: в ОВА відбулася чергова зустріч
Перенавчання, можливості для підприємців, які надає держава і партнерські організації, інструменти підтримки, що ініціюють на рівні області, а також зміни в умовах бронювання. На Черкащині…
12:43