В Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих та оновили схеми вакцинації
Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ №1586, який запроваджує важливі зміни щодо вакцинації проти COVID-19. Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
«Ситуація із коронавірусною хворобою наразі контрольована, проте маємо бути готові до подальшого зростання кількості випадків захворювання. Один із важливих етапів цієї готовності – це вакцинація, у першу чергу для груп ризику. Щоб якомога більше людей могли захистити себе від госпіталізації та смерті внаслідок COVID-19, ми дозволяємо другу дозу всім охочим, проте особливо радимо її робити людям із хронічними захворюванням та людям віком 60+. Окремо хотів би наголосити, що вакцинація зараз не лише про власний захист, вакцинуватись – це значить не створювати навантаження на лікарні, які мають рятувати життя нашим військовим», – зазначив Ігор Кузін.
Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.
Окрім того, затверджено нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з питань імунізації.
Основне: інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.
Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, окрім того що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.
Також наказом зменшено мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців.
Остання важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років.
Важливо, Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні.
Що фактично маємо наразі:
- Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer.
- Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення.
- Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.
Наразі в Україні доступно майже 5 млн вакцини CoronaVac, близько 400 тисяч доз вакцини Pfizer та 30 тисяч вакцини Janssen.
Нагадаємо, що за минулий тиждень виявлено майже 37 нових підтверджених випадків COVID-19. Померло 90 інфікованих, до медзакладів госпіталізовано 6273 пацієнти.
Перелік пунктів та центрів, а також контакти для запису на щеплення – за посиланням https://bit.ly/vaccinationpoints
-
19:32«Економіка має працювати на нашу Перемогу», – Ігор Табурець
На Черкащині триває будівництво потужного заводу з перероблення кукурудзи. Такого рівня підприємство – третє у країні. Про це розповів очільник області Ігор Табурець. Наразі готовність…
19:32 -
15:47Пункти незламності на Черкащині змінюють режим роботи (ОНОВЛЕНО)
Режим роботи пунктів незламності в області змінено. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - На сьогодні на Черкащині створено 195 пунктів незламності, –…
15:47 -
15:38Мінсоцполітики оновлює державний стандарт послуги соціального супроводу осіб / сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах
Міністерство соціальної політики оновлює державний стандарт послуги соціального супроводу осіб / сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою підвищення ефективності надання послуги в…
15:38 -
14:59Отриману від UNICEF допомогу спрямовано до закладів освіти області
Нещодавно Міжнародним фондом допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй UNICEF на Черкащину доставлено чергову партію допомоги для закладів освіти. Вчора отримане навчальне обладнання було передано…
14:59 -
14:39Українські книжкові полички під патронатом Олени Зеленської з’явилися ще у двох країнах світу
Українські книжкові полички під патронатом першої леді України Олени Зеленської відкрилися ще у двох країнах світу: Республіці Північна Македонія та Республіці Намібія. Загалом проект «Українська…
14:39 -
13:32«Наше завдання – бути каталізатором розвитку підприємництва», – Ігор Табурець на зустрічі з підприємцями
Абсолютне сприяння, максимум підтримки та пряма комунікація. Такі принципи в роботі озвучив очільник області Ігор Табурець під час зустрічі з агропідпримцями Золотоніського району. Так, учасники…
13:32 -
13:298 стартапів представлять Україну на інвестиційному саміті в США
Українську делегацію на головному заході США з просування прямих інвестицій SelectUSA 2023, що проходитиме у Вашингтоні з 1 по 4 травня, представлять вісім українських стартапів.…
13:29 -
11:23“Скорочуємо комендантську годину на Черкащині”, – Ігор Табурець
З понеділка, 03 квітня, в області скорочують комендантську годину. Її часові межі на Черкащині встановлено з 00:00 до 4:00. Про це інформує начальник ОВА Ігор…
11:23 -
09:38Природно-заповідний фонд області налічує майже 600 об’єктів
585 об’єктів природно-заповідного фонду на сьогодні налічує природно-заповідний фонд області. Його загальна площа - понад 82,9 тис. га (фактична площа становить 70,3 тис. га), інформують…
09:38 -
09:26НМТ-2023: доступний демонстраційний тест із хімії
На сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти вже доступний демонстраційний тест із хімії. Інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за…
09:26 -
09:20Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповів на найбільш поширені питання українців
З впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше, що цілком природньо, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які…
09:20 -
09:07Загальні бойові втрати противника станом на 29 березня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 29 березня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 172340 (+610) осіб ліквідовано…
09:07