В області визначали напрями розвитку закладів профтехосвіти наступного року
Про здобутки року у профтехосвіті та плани на 2023 рік говорили на обласній нараді для керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти під керівництвом начальника управління освіти і науки ОВА Валерія Данилевського.
У своєму виступі начальник Управління окреслив ключові напрямки роботи та досягнення за попередній період. Як зазначив Валерій Вікторович, наразі підготовку робітничих кадрів в області забезпечують 17 державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти та навчальний центр при установі виконання покарань. Тут навчається понад 7,8 тис. осіб.
Регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників в цілому по області виконано на 97,8%. Навіть у теперішніх реаліях керівники профтехзакладів не тільки забезпечують ефективне функціонування навчально-практичних центрів, а знаходять можливості для створення нових центрів без допомоги з боку держави, без залучення регіонального фінансового ресурсу.
Так, зокрема цього року було створено НПЦ харчового напряму на базі Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області, НПЦ енергетичного спрямування на базі ДНЗ «Канівське вище професійне училище». На початку вересня 2022 року колектив став переможцем конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Черкащино!», організованого та проведеного Фондом «МХП – Громаді». І як результат – оновлене та модернізоване освітнє середовище за професією «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування».
Окрім освітньої діяльності учасники освітнього процесу стали на захист суверенітету України, доєдналися до волонтерського руху. Вклад профтехосвітян у Перемогу настільки вагомий, що не залишився непоміченим на регіональному і на державному рівні.
Водночас начальник Управління сформулював ключові напрями подальшої роботи системи закладів професійної (професійно-технічної) освіти, серед яких:
- запровадження елементів дуальної форми навчання,
- створення та функціонування центрів кар’єри,
- надання якісних освітніх послуг у рамках дистанційного навчання,
- економія бюджетних коштів,
- забезпечення додаткових фінансових надходжень до спецфонду закладів освіти,
- забезпечення закладів освіти резервними джерелами енергії,
- психологічна підтримка учасників освітнього процесу,
- співпраця з військовими частинами, активізація співпраці з міжнародними благодійними фондами та участь у волонтерських проектах.
Окремо Валерій Данилевський наголосив на важливості активізації очної та змішаної форм навчання, належного облаштування сховищ. Водночас серед пріоритетів – створення класів безпеки у співпраці з представниками ДСНС та Нацполіції.
За інформацією управління освіти і науки ОВА
-
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52