В області розробляють проект Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря Черкаської зони на 2021 – 2025 роки
Необхідність створення сучасної системи моніторингу атмосферного повітря на Черкащині зумовлена намірами Черкаської державної адміністрації покращити стан повітряного басейна в області, створити сприятливі умови для життєдіяльності населення, запобігти шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров’я людей та на навколишнє природне середовище, повідомляють в Управлінні екології та природних ресурсів ЧОДА.
Запровадження такої системи сприятиме забезпеченню кращої якості атмосферного повітря, та як наслідок збереженню здоров’я людей і довкілля.
Нині, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №827 „Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря“, в області проводять роботу з розробки Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.
Алгоритм дій щодо розробки Програми, шляхи у запровадженні державної системи моніторингу атмосферного повітря в Черкаській області розглядали цьогоріч 8 квітня на on-line засіданні Комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.
Мета Програми та впровадження системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря:
- створення мережі постів/станцій автоматичного контролю якості атмосферного повітря на території області;
- виявлення районів/місць забруднення атмосферного повітря;
- розроблення та впровадження місцевих планів поліпшення якості атмосферного повітря
- інформування населення про якість атмосферного повітря в реальному часі в онлайн режимі.
Додамо, за даними ВООЗ встановлено, що 91 % світового населення проживає в районах, де рівень забруднення атмосферного повітря перевищує допустимі рівні, а дев’ять з десяти людей дихають повітрям із високими концентраціями забруднюючих речовин. Слід зазначити, що в теперішній час у спалах коронавірусної інфекції COVID-19 забруднення повітря може ускладнювати перебіг захворювання.
Доведено прямий зв’язок між інтенсивністю забруднення повітря і станом здоров’я, а також ростом хронічних неспецифічних захворювань, зокрема таких, як атеросклероз, хвороби серця, рак легенів тощо. Забруднене повітря значно знижує імунітет.
Вплив атмосферних забруднень поширюється і на рослинний, і на тваринний світ. Викиди забруднюючих речовин зумовлюють ураження всіх видів рослинності — декоративні й фруктові дерева, чагарники і ліси, сільськогосподарські культури і навіть трав’яний покрив. Токсичні речовини порушують структуру листя і погіршують обмін речовин.
Досягнення нормативного стану атмосферного повітря, обмеження шкідливого впливу викидів від діяльності підприємств не можливе без даних моніторингових спостережень за станом атмосферного повітря.
-
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40 -
09:20Заява Президента України для ЗМІ за підсумками засідання лідерів країн – учасниць коаліції охочих
Шановні журналісти! Усі присутні! Щойно відбулася зустріч коаліції охочих, і це був сьогодні дуже широкий формат – уперше в нашій зустрічі взяли участь представники Сполучених…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 11 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.07.25 орієнтовно склали: особового складу – близько 1031620 (+1040) осіб; танків – 11013 (+2) од; бойових броньованих машин…
08:45