В області розробляють проект Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря Черкаської зони на 2021 – 2025 роки

Необхідність створення сучасної системи моніторингу атмосферного повітря на Черкащині зумовлена намірами Черкаської державної адміністрації покращити стан повітряного басейна в області, створити  сприятливі умови для життєдіяльності населення, запобігти шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров’я людей та на навколишнє природне середовище, повідомляють в Управлінні екології та природних ресурсів ЧОДА.

Запровадження такої системи сприятиме забезпеченню кращої якості атмосферного повітря, та як наслідок збереженню здоров’я людей і довкілля.

Нині, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 №827 „Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря“, в області проводять роботу з розробки Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

Алгоритм дій щодо розробки Програми, шляхи у запровадженні державної системи моніторингу атмосферного повітря в Черкаській області  розглядали цьогоріч 8 квітня на on-line засіданні Комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.

Мета Програми та впровадження системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря:

  • створення мережі постів/станцій автоматичного контролю якості атмосферного повітря на території області;
  • виявлення районів/місць забруднення атмосферного повітря;
  • розроблення та впровадження місцевих планів поліпшення якості атмосферного повітря
  • інформування населення про якість атмосферного повітря в реальному часі в онлайн режимі.

Додамо, за даними ВООЗ встановлено, що 91 % світового населення проживає в районах, де рівень забруднення атмосферного повітря перевищує допустимі рівні, а дев’ять з десяти людей дихають повітрям із високими концентраціями забруднюючих речовин. Слід зазначити, що в теперішній час у спалах коронавірусної інфекції COVID-19 забруднення повітря може ускладнювати перебіг захворювання.

Доведено прямий зв’язок між інтенсивністю забруднення повітря і станом здоров’я, а також ростом хронічних неспецифічних захворювань, зокрема таких, як атеросклероз, хвороби серця, рак легенів тощо. Забруднене повітря значно знижує імунітет.

Вплив атмосферних забруднень поширюється і на рослинний, і на тваринний світ. Викиди забруднюючих речовин зумовлюють ураження всіх видів рослинності — декоративні й фруктові дерева, чагарники і ліси, сільськогосподарські культури і навіть трав’яний покрив. Токсичні речовини порушують структуру листя і погіршують обмін речовин.

Досягнення нормативного стану атмосферного повітря, обмеження шкідливого впливу викидів від діяльності підприємств не можливе без даних моніторингових спостережень за станом атмосферного повітря.

 

 

 

 

 

Стрічка новин