В області пройшов 58-ий регіональний форум «Органічна Україна 2021 – Черкаси»

В області шостого серпня пройшов 58-ий регіональний форум «Органічна Україна 2021 – Черкаси» на онлайн-платформі ZOOM. Організатори форуму – Громадська спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА.  Модератором форуму виступила президент ГО «Органічна Україна» Олена Корогод.

Участь у заході взяли виробники органічної продукції області, експерти органічного сектору, фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, райдержадміністрацій, представники з територіальних громад та інші.

Про стан розвитку органічного виробництва в області розповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  Ігор Глухов. Він зазначив,  що розвиток органічного виробництва   є одним із пріоритетних завдань у діяльності обласної влади.

На сьогодні  в області налічується  16 суб’єктів господарської діяльності з різних видів органічного виробництва (виробництво зернових та олійних культур, ягідництво, садівництво, бджільництво, виробництво біопрепаратів та інше).

Обласні виробники органічної продукції – Борис Кукунін  (керівник ФГ „Золота Ягода“ з Уманського району), Сергій Зубачов (генеральний директор ТОВ „НВЦ „ Черкасибіозахист“  з Черкаського району) , Ярослав Фатенко (керівник ФОП „Фатенко Ярослав“ з Золотоніського району)  та Богдана Лісняк (начальник відділу якості ТОВ „Агрофірма Поле“, Черкаси), поділилися досвідом роботи  в органічному бізнесі та розповіли про можливості своїх підприємств.

Наталія Прокопчук – координатор органічного компонента Швейцарсько-українська програма “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю   в органічному та молочному секторах України”, продемонструвала презентацію  про органічне харчування у школах та дитячих садочках     в різних країнах.

Питання щодо вимог до органічного виробництва та обігу органічної продукції, сертифікації озвучила  – Олена Манзюк, фахівець із сертифікації ТОВ „Органік Стандарт“.   Напрацювання компанії „БТУ-Центр“ (український виробник мікробних  і ферментних препаратів  для сільського господарства) презентувала  – Юлія Миронова.

За підсумками Форуму, в подальшому передбачено продовжити проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії як серед агровировиробників, мешканців області щодо переваг виробництва органічної продукції, так і серед споживачів щодо підвищення культури споживання якісної продукції з  метою формування та розвитку ринку органічної продукції на Черкащині.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА