В області помірно дощитиме до Яблучного Спаса

Циклони, які утворилися над південними морями, почали збільшувати свою активність. У найближчі три дні їх атмосферні фронти зумовлять на Черкащині помірні дощі, в окремих районах значні у супроводі гроз та поривчастого вітру, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Температура особливо вдень знизиться до 21-26º, вночі залишиться у межах 12-17º. За попередніми оцінками, атмосфера заспокоїться напередодні вихідних, коли до керування погоди почне втручатися північний антициклон.

19 серпня – Другий Спас, який в народі називають «яблучним». За народним календарем, на Спаса зустрічали осінь, а погода починала перетворюватися на більш прохолодний режим. Але поки що все навпаки. І цьогорічний Спас розпочинає нову «хвилю тепла». А взагалі серпень ще даруватиме нам привітне та комфортне літо, розлучатися з яким кожного разу сумно, яким би тривалим воно не було.

Нестійка погода багата погодними сюрпризами, то ж уважно слідкуйте за нашою інформацією і не забуваємо, що до закінчення літа всього дещо більше двох тижнів!

Загалом, у вихідні у східній частині Черкащини стовпчики термометрів подолали аномальну 30-градусну позначку, при цьому ночі були майже тропічними 18-20º. У результаті – середньодобова температура досягла 25º, що за останні 30 років метеорологічних спостережень фіксується лише вчетверте.

Щодо опадів, то з початку серпня вони спостерігаються майже щодня, вже випала місячна норма. Лідером по кількості є Золотоноша – 57 мм або 122% норми.