В області обіцяють нічні морози

Ідеальна осіння погода спостерігалася на Черкащині 4-7 листопада. Наразі в атмосфері встановився зональний перенос повітряних мас. За прогнозом, до керування погоди приступає потужний, великий за розмірами антициклон із заходу. Про погоду на тиждень розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У понеділок та вівторок на погоду Черкащини впливатиме його східна частина антициклону, яка завжди «дружить» тільки з північними вітрами. А це значить, що розпочнеться вторгнення арктичного повітря. Температура вночі близько 0º, вдень 6-8º тепла.

У середу та четвер центр антициклону розташується над рідною Черкащиною. Вночі при проясненнях температура знизиться до 3-8º морозу. Вдень не вище 3-8º тепла. Середньодобова температура прогнозується 1º тепла, що відповідає кінцю листопада. Однак, така «холоднеча» ненадовго. Оскільки надалі синоптична ситуація зміниться.

Антициклон відійде на схід, його західна частина, яка завжди «дружить» лише з південними вітрами зумовить надходження теплого повітря. Температура підвищиться вночі близько 0º, вдень 5-10º тепла. Звичайно, перехід через +5º у бік зниження з яким пов’язане припинення активної вегетації відбувається 13 листопада. У цьому році є всі умови, що це відбудеться за розкладом.

Цьогорічний листопад поводить себе стримано, повільно знижуючи температуру і наближає нас до кліматичних строків приходу зими 27 листопада – 3 грудня.

 

Стрічка новин