В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У Службі у справах захисту дітей підбили підсумки роботи у 2024 році й окреслили плани на цей рік під час обласної колегії.
Минулоріч в Україні запустили онлайн-платформу про усиновлення та сімейні форми виховання дітей «Україна для кожної дитини». Тут можна знайти необхідну консультативну та методологічну допомогу.
– У 2024 році діти, до яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані у родини родичів, мають право на фінансову допомогу від держави, – нагадав заступник очільника області Олександр Шамрай. – Щоб забезпечити сповна реалізацію права дитини на зростання в безпечному сімейному середовищі з урахуванням її індивідуальних потреб, у листопаді 2024 року в Україні схвалено відповідну стратегію. На рівні області ми також працюємо над регіональним Планом заходів із реалізації цього документа.
Нині в області обліковують 2100 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. 93,5% з них влаштовані в сім’ї опікунів, піклувальників чи прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу.
– У 2024 році надано правовий статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, у нас в області 294 дітям, – розповіла начальниця обласної Служби у справах дітей Оксана Покатілова. – З них 91,5% влаштовані в сімейні форми виховання. Найкращим влаштуванням долі дитини є її усиновлення. Минулоріч у нас усиновили 55 дітей. Суттєво зросло і усиновлення одним із подружжя: 190 дітей у 2024 проти 119 у 2023 році.
Утім, за її словами, більшість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються у сім’ях опікунів чи піклувальників. Торік у такі родини влаштували 267 дітей.
– Продовжуємо роботу з розвитку на Черкащині інституту прийомного виховання та влаштування дітей у прийомні родини чи ДБСТ, – зазначила Оксана Покатілова. – Наразі маємо 124 прийомні родини в області та 58 дитячих будинки сімейного типу. З них 21 прийомна родина та 2 ДБСТ створені саме минулоріч.
Також фахівці служб у справах дітей на місцях працюють над тим, щоб повертати українських дітей, котрі потребують захисту, з-за кордону. Важливим аспектом у їхній роботі також є вчасне виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
– Черкащина друга в Україні за темпами розвитку такої послуги для дітей, які потребують захисту й опіки, як патронат, – наголосила начальниця обласної служби. – Наразі маємо 43 патронатні родини. Це – форма тимчасового догляду за дитиною, яка опинилася в складних життєвих обставинах і потребує захисту на нетривалий період часу. Такі родини надають дитині не тільки житло, але й підтримку, виховання та необхідні умови для розвитку, поки її ситуація не буде вирішена. Хоч ми й маємо достатньо високі показники, утім все ж є потреба активізувати роботу в цьому напрямі.
На цей рік в Службі у справах дітей з-поміж пріоритетів виокремлюють роботу над регіональним Планом національної стратегії, що передбачає включеність органів влади на всіх рівнях з профілактики та запобігання виникненню складних обставин у житті дітей, а також забезпечення їхніх інтересів, комплексної підтримки та супроводу.
-
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12 -
10:10З початку року агрогосподарства отримали 3,7 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку року 811 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 3,7 млрд грн. Враховуючи й 730 господарств ( 90…
10:10