Усе про вакцини від COVID-19 в Україні: AstraZeneca
Одна з вакцин проти COVID-19, які використовує Україна, – AstraZeneca. Це векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Вакцина, вироблена в ЄС, має торговельну марку Vaxzevria, в Південній Кореї – AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield.
Схвалена ВООЗ, ЄС, Канадою, Індією та багатьма іншими країнами для екстреного використання. Застосовується для всіх, старше 18 років.
Ефективність вакцини
За останніми даними досліджень у реальних умовах, тобто після того, як десятки мільйонів людей у всьому світі щепилися цією вакциною, дві дози AstraZeneca захищають від важкої хвороби та госпіталізації з ефективністю 92% для штаму коронавірусу Дельта та 86% для штаму Альфа. Джерело: bit.ly/UK_delta
Різні дослідження показали, що вакцина на 80% зменшує ризик заразитися коронавірусом (bit.ly/3F0LtNe) та майже у два рази зменшує ризик інфікувати ваших невакцинованих близьких і рідних, якщо ви все ж таки захворієте (bit.ly/3CXs9Pe).
Як працює
AstraZeneca використовує безпечний вірус застуди, у який вмонтована “інструкція” для виготовлення специфічних білків коронавірусу. Вектор доставляє цю “інструкцію” в клітини організму людини. Клітини починають виробляти цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.
Це добре вивчена технологія, що робить векторні вакцини безпечними. Прикладом вакцини цього типу є вакцина проти гарячки Ебола.
Склад вакцини
Діюча речовина: модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь.
Допоміжні речовини: L-гістидин та L-гістидин гідрохлорид моногідрат; динатрієва сіль етилендіамінтетрацтової кислоти (EDTA); магнію хлорид; етанол; полісорбат 80; натрію хлорид; сахароза; вода для ін’єкцій.
Інтервал
Інтервал між введеннями вакцини 4-12 тижнів. Для повної вакцинації необхідні 2 дози.
AstraZeneca в Україні
На кінець вересня Україна отримала 4,9 млн доз вакцини AstraZeneca різних виробників і вже понад 1,26 млн українців вакцинувались нею. Вакцина доступна у центрах масової вакцинації та пунктах щеплень.
Переваги
За даними онлайн-видання про візові вимоги різних країн VisaGuide.World, AstraZeneca європейського та корейського виробництва визнана у 145 країнах світу (станом на 29.09.2021). Це означає, що якщо ці країни дозволятимуть в’їзд громадян України, щеплення цією вакциною даватиме право перетинати кордон, селитися в готелях та відвідувати публічні місця та заходи.
Важливо! Якщо ви плануєте подорож, перевіряйте умови в’їзду кожної країни на tripadvisor.mfa.gov.ua.
Не зволікайте, запишіться на щеплення та захистіть себе та близьких від COVID-19. Оберіть найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації на list.covid19.gov.ua або за телефоном 0 800 60 20 19.
Відповіді на часті запитання про вакцинацію, рекомендації читайте тут: vaccination.covid19.gov.ua/faq
Додаткові джерела інформації про вакцину:
Сайт AstraZeneca www.astrazeneca.com (англійською)
Інформація про вакцину Всесвітньої організації охорони здоров’я: www.who.int/news-room/feature-stories/detail/the-oxford-astrazeneca-covid-19-vaccine-what-you-need-to-know (англійською)
-
16:05Холодна погода на Черкащині триватиме до кінця робочого тижня
З проникненням арктичного повітря в тилу циклону, над Європою почав розвиватися антициклон, який надасть морозам додаткового імпульсу. Холодна погода триватиме до кінця робочого тижня, інформує…
16:05 -
15:35Усіх охочих запрошують на курс з української мови
Усіх охочих запрошують на курс з української мови. Це можна буде зробити на безкоштовному курсі української мови «Єдині». «Єдині» – це 28 днів підтримки у…
15:35 -
13:51Які об’єкти пропонують до приватизації на Черкащині у лютому
У лютому на Черкащині відбудеться два аукціони з приватизації. Зокрема пропонують об'єкти на Смілянщині та Канівщині, інформують в ФДМУ області. 14 лютого запрошуємо взяти участь…
13:51 -
13:45Про ситуацію в енергосистемі України
Споживання електроенергії поступово зростає, водночас дещо зросло і виробництво електроенергії. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години. Генерація: після аварійного ремонту включено в роботу…
13:45 -
13:44Базові знання з військової справи: якими навчальними ресурсами можна скористатися
Існує чимало ресурсів, які дають базові і поглиблені знання з тактичної підготовки, вогневої, військової топографії, тактичної медицини тощо. У публікації зібрали посилання на ресурси, що…
13:44 -
13:34Черкащани можуть подати заявку, аби отримати грант на власну справу
На початку лютого стартувала перша у 2023 році хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту для підприємців у межах урядової програми єРобота. Прийом документів по першій…
13:34 -
12:35Добровольцям штурмових бригад «Гвардії наступу» будуть надані переваги та пільги
Заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в ефірі телемарафону FREEDOM розповіла про механізм вступу до штурмових бригад «Гвардія наступу», а також поінформувала про переваги служби…
12:35 -
12:32За минулий тиждень бізнес отримав 1,1 млрд грн “доступних кредитів”
Понад 250 підприємців отримали за минулий тиждень кредити за урядовою програмою “Доступні кредити 5-7-9%” на загальну суму 1,1 млрд грн. З початку дії програми (лютий…
12:32 -
09:38«Гвардія наступу». До яких бригад можуть долучитися добровольці
Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу», частиною яких можуть стати добровольці. Доєднатися до «Гвардії наступу» можна у зручному форматі, подавши відповідну…
09:38 -
09:22«Перетвори свою лють на зброю»: На Черкащині правоохоронцям розповіли як вступити до «Гвардії наступу»
На території Черкащини триває відбір до об'єднаних штурмових бригад «Гвардії наступу». Про те, як відбувається набір до однієї з таких бригад – «Лють» правоохоронцям Золотоніщини…
09:22 -
09:12ЛКК може встановлювати інвалідність дитині дистанційно під час війни
Медико-соціальна експертиза дітям проводиться за відповідним зверненням батьків, опікунів чи їх законних представників до закладів охорони здоровʼя на території України. За направленням до лікарсько-консультативної комісії…
09:12 -
08:53Загальні бойові втрати противника станом на 07 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 07 лютого 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 133190 (+1030) осіб ліквідовано…
08:53