Уряд вдосконалив процедуру отримання дозволу на викиди
Кабінет Міністрів України вніс відповідні зміни до Порядку проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, який був затверджений ще у березні 2002 року (постанова КМУ № 302).
Зокрема, Порядок приведено у відповідність до Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря” та викладено в новій редакції.
Відтепер у Порядку:
- прописано прозорі механізм отримання дозволу;
- чітко регламентовано строки;
- передбачено електронну взаємодію із Держпродспоживслужбою для оформлення висновку щодо отримання дозволу;
- встановлено покрокові інструкції прийняття участі громадськості в процесі видачі дозволу на викиди та проведення публічного обговорення;
- визначено чіткий механізм відмови у видачі, анулювання, переоформлення, зупинення і поновлення дії дозволу на викиди;
- передбачена цифровізація процедури.
Пройти весь шлях від подання документів до отримання дозволу на викиди підприємства зможуть через єдину екологічну платформу ЕкоСистема https://eco.gov.ua/
Наразі Міндовкілля працює над відповідним технічним рішенням.
“Підтримка українського бізнесу для економічної стійкості країни наразі має велике значення. Тому сьогоднішнє рішення – це черговий крок до спрощення та вдосконалення дозвільних процедур, з якими стикаються підприємства. Водночас це і крок до підвищення екологічної безпеки, запобігання та зменшення забруднення повітря, на яке і так негативно впливають постійні обстріли ворога та підриви інфраструктури”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Як діяла процедура раніше?
Підготовка та узгодження всіх матеріалів для підприємств займали досить тривалий час. Проходження процедури могло затягнутися на пів року й довше. Порядок переоформлення, поновлення та призупинення дозволу був взагалі не визначений.
Крім того, не була встановлена чітка процедура розгляду зауважень від громадськості та проведення публічних обговорень. Це мало наслідком низький рівень участі та поінформованості громадськості у процесі прийняття управлінських рішень.
“Сьогодні завдяки цілеспрямованій політиці Уряду вже зроблено багато кроків, щоб бізнес міг без бюрократичних перепон розпочати свою роботу та працювати прозоро. Наразі взяття на державний облік в сфері атмосферного повітря та видача довідки щодо величин фонових концентрацій здійснюється онлайн у режимі peopleless. Сьогодні ми працюємо над цифровізацією видачі дозволу на викиди. Ми продовжуємо виконувати положення Орхуської конвенції та забезпечуємо участь громадськості в прийнятті управлінських рішень. Це є важливим індикатором кожної сучасної цивілізованої країни й Україна не виняток”, – зазначив Руслан Стрілець.
-
14:26ЧАС ПОВЕРТАТИ СВОЄ: черкащан запрошують до «Гвардії наступу»
https://youtu.be/EXdPFBdEA28 Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї землі. Аби підсилити сили оборони, на Черкащині та по всій країні стартувала національна кампанія «Гвардія наступу». Про…
14:26 -
14:18Синоптики прогнозують поступове зниження температури
Проходження над Черкащиною атмосферного фронту зумовить чергову порцію опадів у вигляді мокрого снігу та снігу. За фронтом вітри змінять свій напрямок на північно-західний і розпочнеться…
14:18 -
11:28Про стан енергосистеми в Україні
Споживання електроенергії: дефіцит в енергосистемі майже не змінився від учора та є суттєвим. Дефіцит: Два блоки на теплових електростанціях підключено в роботу, натомість один виведено…
11:28 -
09:51Новий серіал для держслужбовців — «Вебдоступність»
На платформі Дія.Цифрова освіта з’явився новий серіал для держслужбовців — «Вебдоступність». Про це інформують в Мінцифри України. Кожен вебсайт та мобільний застосунок має бути доступним…
09:51 -
09:32Разом робимо важливе: благодійники Черкащини продовжують підтримувати українських військових
Чергові вантажі підтримки та медичне автопідсилення вже відправили захисникам та захисницям, які нині виборюють перемогу Україні. Необхідні речі, зокрема комплекти одягу, передали теробороні, а «укомплектований»…
09:32 -
09:16Насильство за ознакою статі не можна толерувати: куди звертатися і що робити, якщо ви стали жертвою чи свідком
Випадок у Києві, коли група молодих осіб запрошувала дівчат, жінок на вечірки та, доводячи їх до непритомного стану, вчиняла проти них сексуальні діяння, сколихнув суспільство.…
09:16 -
09:07Олена Зеленська: Кожна українська дитина має виховуватися в сім’ї
Перша леді Олена Зеленська обговорила з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка перебуває в Україні з візитом, тему подолання сирітства та впровадження сімейних…
09:07 -
08:57Україна та ЄС уклали дві угоди за підсумками спільних консультацій
Українська сторона продовжує впровадження євроінтеграційних реформ задля забезпечення максимально швидкого руху до членства в ЄС. Зусилля України були позитивно оцінені представниками Єврокомісії. Про це зазначив…
08:57 -
08:47Загальні бойові втрати противника станом на 03 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 03 лютого 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 129870 (+840) осіб ліквідовано…
08:47 -
08:41Звернення Президента Володимира Зеленського
https://youtu.be/VpKs2ok7Ku0 Бажаю здоров’я, шановні українці! Сьогодні протягом дня не бракувало заяв і коментарів, не було дефіциту новин, особливо в дипломатичній площині. Тому сьогоднішній звіт – недовгий.…
08:41 -
16:35Подальша інтеграція України та ЄС – це зміцнення загальноєвропейських можливостей захищати життя – Глава держави
https://youtu.be/e8yMrQEFEYE Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, яка перебуває в нашій країні з візитом. Як зазначив Глава…
16:35 -
16:28«Це не просто цифри, це врятовані життя», – Ігор Табурець про розвиток трансплантології на Черкащині
118 трансплантацій стовбурових клітин кісткового мозку, 21 – нирок, а також 3 трансплантації серця. За кожною цифрою – врятоване життя. Історія, яка бере свій початок…
16:28