Уряд та органи місцевого самоврядування мають спільно забезпечувати якісне харчування дітей
Очікується, що кошти державного та місцевих бюджетів буде надалі спрямовано на покращення споживчої якості харчування дітей та різноманіття їх раціону, для цього спільно мають працювати Уряд та органи місцевого самоврядування.
На цьому наголосив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев під час зустрічі, присвяченої розробці нового операційного плану Стратегії реформи шкільного харчування на 2025-2027 роки, що відбувалася за ініціативи й участі Першої леді Олени Зеленської.
– Завдяки Першій леді Олені Зеленській та її команді Україна має останнім часом успіхи у реформі шкільного харчування. Адже діти та турбота про них – важливі заради майбутнього України, особливо в складні воєнні часи, – повідомив під час виступу Роман Єрмоличев.
Цього року на реформу харчування дітей враховано 2 млрд грн субвенції з державного бюджету.
На початок 2025 року джерелом таких видатків стануть ресурси Європейської комісії. Передбачено близько 2,9 млрд грн на здорове харчування учнів початкових класів. Наразі завершуються останні процедури, пов’язані із заведенням цих коштів до бюджету, і кошти надійдуть у повному обсязі до місцевих бюджетів.
Виступаючи, Роман Єрмоличев повідомив, що одним із принципів бюджетної системи є принцип ефективності та результативності використання коштів.
– До 2015 року включно харчування учнів у школах уже здійснювалось із державного бюджету. Однак якість такого харчування була не на найвищому рівні. З огляду на це, під час реформи децентралізації було прийнято рішення передати ці повноваження на органи місцевого самоврядування. Звісно, Уряд очікував від них покращення саме якості харчування дітей. Адже на місцях краще та більш практично розуміють потреби дітей, які проживають на відповідних територіях, – сказав під час виступу Роман Єрмоличев.
Відтак, за його словами, важливо забезпечити, щоб кошти, виділені державою на харчування дітей, громади не переспрямовували на інші потреби, а навпаки, посилювали якість і різноманіття меню дітей. Це є питанням подвійної відповідальності, адже кошти мають залишатись у системі освіти.
– Забезпечення якісним харчуванням для задоволення дітей є нашим ключовим пріоритетом. Віримо та працюємо надалі над успішною реалізацією реформи шкільного харчування. І продовжуємо робити все від нас залежне, щоб наші діти були щасливими та здоровими, – наголосив наприкінці Роман Єрмоличев.
Нагадаємо, основна мета реформи шкільного харчування — забезпечити учнів закладів освіти збалансованим та корисним харчуванням, а також популяризувати культуру здорового харчування серед дітей та їхніх родин.
За інформацією Міністерства фінансів України
-
16:01Компенсація за розміщення ВПО – нові правила для юросіб і ФОПів
Уряд затвердив порядок компенсації за житлово-комунальні послуги та енергоносії, спожиті під час безоплатного розміщення ВПО. Подати заяву на компенсацію можна через особистий кабінет на порталі…
16:01 -
15:32Підвищення виплат при народженні дитини – частина пакету, розробленого для комплексної підтримки сімей з дітьми
Уряд схвалив проєкт закону, мета якого – запровадження широкого пакету комплексної та всеохоплюючої підтримки для українських родин з дітьми. Проєкт закону було розроблено Мінсоцполітики спільно…
15:32 -
14:33Театральний сезон завершує Черкаський ляльковий театр
Справжнє свято дитинства, творчості й радості. Черкаський академічний театр ляльок готує для своїх глядачів особливу подію до закриття театрального сезону. Про це повідомляють в обласному…
14:33 -
14:16Замість райдержадміністрацій: прийомними сім’ями та ДБСТ опікуватимуться місцеві ради області
Рішення про створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) тепер ухвалюватимуть виконавчі комітети сільських, селищних рад, а не райдержадміністрації. Про це інформують в…
14:16 -
13:41єОселя: українці вже отримали іпотечних кредитів на 30 млрд грн
18 тис. українців скористалися програмою доступного іпотечного кредитування єОселя, яка діє з жовтня 2022 року. Загальна сума виданих кредитів перевищила 30 млрд грн. — 18…
13:41 -
12:00Доступні кредити 5-7-9%: Підприємці отримали понад 15, 2 тис. пільгових кредитів
З початку 2025 року бізнес отримав 15 252 пільгових кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 47,6 млрд грн. Від старту програми у…
12:00 -
11:00єВідновлення: як отримати другий транш на будівництво нового житла
У Дії доступний другий етап компенсацій у межах програми «єВідновлення». Йдеться про допомогу для українців, чиї приватні будинки були знищені через війну, але є земельна…
11:00 -
10:20Другий етап «СТВОРЮЙ!»: бюджет проєкту $1 млн для бізнесу жінок
Стартував прийом заявок на другий етап програми «СТВОРЮЙ!», спрямованої на підтримку розвитку жіночого підприємництва у сфері виробництва та переробки. Бюджет програми понад $1 млн. Відповідний…
10:20 -
09:50Антициклон з південного заходу: синоптики про погоду на Черкащині
В області прогнозують суху та безвітряну погоду. Температура повітря прогріється до +32. Про це інформують в Черкаському центрі з гідрометеорології. На 08:00 годину температура становила…
09:50 -
09:35Бюджети громад Черкащини отримали майже 150 млн грн податку на нерухомість
Місцеві бюджети Черкащини отримали 148 млн грн податку на нерухомість, що на 22 млн грн або на 17,5 % більше, ніж за аналогічний період минулого…
09:35 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про цей день – день непростий. Зустріч із військовими та міністром оборони. І не тільки про фронт, але й…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 14 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 035 060 (+1 130) осіб; танків ‒ 11 019 (+3);…
08:45