Уряд та органи місцевого самоврядування мають спільно забезпечувати якісне харчування дітей

Очікується, що кошти державного та місцевих бюджетів буде надалі спрямовано на покращення споживчої якості харчування дітей та різноманіття їх раціону, для цього спільно мають працювати Уряд та органи місцевого самоврядування.

На цьому наголосив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев під час зустрічі, присвяченої розробці нового операційного плану Стратегії реформи шкільного харчування на 2025-2027 роки, що відбувалася за ініціативи й участі Першої леді Олени Зеленської.

– Завдяки Першій леді Олені Зеленській та її команді Україна має останнім часом успіхи у реформі шкільного харчування. Адже діти та турбота про них – важливі заради майбутнього України, особливо в складні воєнні часи, – повідомив під час виступу Роман Єрмоличев.

Цього року на реформу харчування дітей враховано 2 млрд грн субвенції з державного бюджету.

На початок 2025 року джерелом таких видатків стануть ресурси Європейської комісії. Передбачено близько 2,9 млрд грн на здорове харчування учнів початкових класів. Наразі завершуються останні процедури, пов’язані із заведенням цих коштів до бюджету, і кошти надійдуть у повному обсязі до місцевих бюджетів.

Виступаючи, Роман Єрмоличев повідомив, що одним із принципів бюджетної системи є принцип ефективності та результативності використання коштів.

– До 2015 року включно харчування учнів у школах уже здійснювалось із державного бюджету. Однак якість такого харчування була не на найвищому рівні. З огляду на це, під час реформи децентралізації було прийнято рішення передати ці повноваження на органи місцевого самоврядування. Звісно, Уряд очікував від них покращення саме якості харчування дітей. Адже на місцях краще та більш практично розуміють потреби дітей, які проживають на відповідних територіях, – сказав під час виступу Роман Єрмоличев.

Відтак, за його словами, важливо забезпечити, щоб кошти, виділені державою на харчування дітей, громади не переспрямовували на інші потреби, а навпаки, посилювали якість і різноманіття меню дітей. Це є питанням подвійної відповідальності, адже кошти мають залишатись у системі освіти.

– Забезпечення якісним харчуванням для задоволення дітей є нашим ключовим пріоритетом. Віримо та працюємо надалі над успішною реалізацією реформи шкільного харчування. І продовжуємо робити все від нас залежне, щоб наші діти були щасливими та здоровими, – наголосив наприкінці Роман Єрмоличев.

Нагадаємо, основна мета реформи шкільного харчування — забезпечити учнів закладів освіти збалансованим та корисним харчуванням, а також популяризувати культуру здорового харчування серед дітей та їхніх родин.

За інформацією Міністерства фінансів України

Стрічка новин