Уряд схвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги
Президент України визначив одним із ключових завдань для сфери охорони здоровʼя на 2025 рік створення амбулаторних реабілітаційних відділень у громадах, де є лікувальні заклади. Це особливо важливо для ветеранів та громадян, які потребують відновлення після поранень чи захворювань.
Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує новий формат реабілітаційної допомоги — реабілітаційну монопослугу. Це нововведення означає, що фахівці (фізичний терапевт, ерготерапевт чи терапевт мови та мовлення) зможуть — за потреби — надавати реабілітаційну допомогу окремо від мультидисциплінарних команд — самостійно та у взаємодії з сімейними лікарями.
– Якісна, безоплатна та доказова реабілітація, рівномірно доступна по всій країні, де б не знаходилась людина — наш топ пріоритет. Впровадження монопослуги зробить реабілітаційну допомогу ще доступнішою для пацієнтів. Зокрема, це стосується тих, хто потребує лише одного виду терапії. Завдяки монопослузі пацієнти зможуть отримати допомогу швидше, а медичні заклади зосередяться на складніших випадках і зменшать навантаження на стаціонари. Інтеграція реабілітації на первинному рівні — це крок до забезпечення безперервного реабілітаційного процесу та підвищення якості медичних послуг у кожній громаді. МОЗ продовжує розбудовувати систему реабілітації, забезпечуючи її кваліфікованими кадрами та розвиваючи на рівні областей та громад: амбулаторна реабілітаційна допомога має стати доступною в селах, селищах та містах, як реабілітація в громадах, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Послуги надаватимуть в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або у громаді, де він проживає. У випадках, коли послуги з реабілітації надаватимуться на первинному рівні меддопомоги, складання індивідуального плану не буде обов’язковим за умови наявності направлення від сімейного лікаря.
Фінансування таких послуг здійснюватиметься в рамках програми медичних гарантій. Оплата за надання монопослуги передбачена в межах пакета «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Це дозволить уникнути додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів.
Амбулаторна реабілітація, яка надається поруч із домом, дозволить пацієнтам не лише продовжити відновлення після виписки з лікарні, а й паралельно навчатися чи працювати.
Згідно з прийнятими змінами, Міністерство охорони здоров’я України затвердить вичерпний перелік станів здоровʼя, за яких можливе надання реабілітаційної допомоги фахівцем з реабілітації самостійно на первинному рівні медичної допомоги за направленням сімейного лікаря.
Це рішення — важливий крок у створенні сучасної системи реабілітації, яка відповідає потребам кожного пацієнта, забезпечуючи якість, доступність та ефективність медичних послуг.
За інформацією Урядового порталу
-
16:51Уряд схвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги
Президент України визначив одним із ключових завдань для сфери охорони здоровʼя на 2025 рік створення амбулаторних реабілітаційних відділень у громадах, де є лікувальні заклади. Це…
16:51 -
16:42СБУ спільно з Нацполіцією ліквідували нову схему для ухилянтів на Черкащині
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла на території Черкащини. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки-керівника фармацевтичної компанії…
16:42 -
14:41Як українцям отримати кредит під 0% на сонячні панелі та накопичувачі енергії?
Українці можуть отримати кредит під 0% на сонячні панелі та накопичувачі енергії. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й Уряду, спрямованої…
14:41 -
14:05У вихідні морози досягнуть свого максимуму
Напередодні вихідних середньодобова температура становить 1-2º морозу, а нічні морози не перевищували 4-5º. Проте пік холоду ще не пройдений і буде спостерігатися у вихідні, попереджають…
14:05 -
13:58Ігор Табурець про засідання позачергової сесії обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Позачергова сесія облради. З кількох важливих питань: ліквідація комунального закладу МСЕК, залучення коштів для реконструкції обласного медзакладу, пошкодженого внаслідок російської атаки. Усі питання – в…
13:58 -
12:31Діалог бізнесу і влади: ринковий нагляд
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує свою роботу в Черкаській ОВА. Головними темами 16-ої онлайн-зустрічі стали питання дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду…
12:31 -
11:51Одна заява – декілька засобів реабілітації: як подати та на що звернути увагу
Із 1 січня 2025 року впроваджена нова система оцінювання повсякденного функціонування людини — відтепер рішення ухвалюють експертні команди, які замінили МСЕК. Також подати заяву про…
11:51 -
11:30Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель триває в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують в області. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 31 січня по 07…
11:30 -
11:06За січень держава заощадила 2 млрд грн завдяки Prozorro Market
За перший місяць 2025 року державні замовники закупили через Prozorro Market товари широкого вжитку на суму 16 млрд грн. При цьому вони заощадили майже 2…
11:06 -
10:59Субсидію на оренду житла для ВПО отримала перша родина
Мінсоцполітики працює над тим, щоб допомогти кожній українській родині, яка потрапила у складні життєві обставини, подолати цей етап і стати спроможною, повернутись до економічно незалежного…
10:59 -
09:065 років Дії: історія цифрових змін
За п’ять років Дія виросла з кількох цифрових документів у смартфоні до повноцінної екосистеми державних послуг. Сьогодні це понад 40 сервісів у застосунку та 130…
09:06 -
08:43Загальні бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.02.25 орієнтовно склали: особового складу‒ близько 846650 (+1340) осіб, танків ‒ 9975 (+10) од, бойових броньованих машин ‒…
08:43