Уряд розширив можливості застосування телемедицини в реабілітації
Телемедицину більше використовуватимуть під час надання медичної та реабілітаційної допомоги. Відповідну постанову щодо змін у функціонуванні телемедицини в Україні ухвалив уряд. Про це інформують в МОЗ України.
Сьогодні в Україні як ніколи зростає попит на реабілітацію. Окрім розвитку реабілітаційних відділень, формування міждисциплінарних реабілітаційних команд, розширення послуг реабілітації та цифровізації процесів, на рівні держави активно заохочується застосування телереабілітації.
Телереабілітація — це спосіб надання реабілітаційної допомоги із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій дистанційними засобами. На сьогодні медзаклади уже використовують сучасні телемедичні рішення для надання реабілітаційної допомоги пацієнтам. Ці рішення надішли в Україну як гуманітарна допомога від партнерів.
«Якість, доступність та безоплатність медичної допомоги — це ключові орієнтири, на базі яких ми приймаємо ті чи інші управлінські рішення. Запит на послуги реабілітації в сфері охорони здоровʼя постійно зростає, адже кількість людей, що зазнали поранень і ампутацій, збільшується кожного дня. Такі реалії повномасштабної війни. Тому ми постійно працюємо над покращенням доступності та якості цього виду меддопомоги. Телемедичні рішення — те, що дозволяє нам ще активніше рухатися в цьому напрямі. Сучасні технології дозволять фахівцям дистанційно моніторити стан пацієнта, контролювати виконання реабілітаційного плану і наданих рекомендацій, що сприятиме поліпшенню взаємодії пацієнта та лікаря», — розповідає міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.
Рішення уряду дасть можливість залучати сучасні цифрові технології для надання якісної та ефективної реабілітації Так, зокрема, лікар та пацієнт зможуть спілкуватися дистанційно, при цьому здоровʼя людини та її відновлення буде під постійним наглядом фахівця, адже завдяки телемедичним інструментам це можна робити віддалено поза межами реабілітаційного центру.
Уже довела свою ефективність гейміфікована (ігрова) система телереабілітації RGS, яка працює в Україні. Телереабілітаційна система дозволяє пацієнтам із травмами та порушеннями мозкової діяльності отримувати ефективну персоналізовану нейрореабілітацію в ігровій формі та якнайшвидше повернутися до нормального життя.
Платформа допомагає пацієнтам з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, атаксія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, травма спинного мозку, черепно-мозкова травма, інсульт, а також пацієнтам, які отримали різні травми, контузії внаслідок поранень та вибухів, під час бойових дій.
На сьогодні телереабілітаційна система RGS вже інтегрована у понад 76 медичних закладах країни, які надають реабілітаційні послуги пацієнтам.
Що буде запропоновано:
- нові форми реабілітації із застосуванням телемедицини за окремим напрямом — телеконсультація;
- обов’язкове інформування пацієнтів про телемедичні послуги — в усній формі або шляхом розміщення на офіційних ресурсах медичних закладів;
- більше можливостей для дистанційного моніторингу стану пацієнтів, що сприятиме покращенню якості медичної допомоги;
- умови щодо освітньої діяльності та цифрової компетентності для медичних працівників.
Як зміниться реабілітація і робота мультидисциплінарних команд:
- рішення про надання допомоги із застосуванням телемедицини прийматиме фахівець з реабілітації;
- мультидисциплінарні команди проводитимуть телереабілітаційні збори із широким застосуванням телеметрії;
- фахівці дистанційно зможуть моніторити показники людини і контролювати виконання реабілітаційного плану і рекомендацій фахівців;
- сучасні телереабілітаційні рішення дадуть можливість застосувати сучасні гаджети та комп’ютерні системи для формування мотивації пацієнтів для виконання реабілітаційних вправ.
Що це дасть у підсумку:
- процес надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини буде уніфіковано;
- медичну та реабілітаційну допомогу отримає більша кількість людей, що зменшить показники інвалідизації та позитивно вплине на громадське здоров’я.
-
10:23Які є соціальні послуги для військових і як їх отримати?
Українські захисники та їхні родини мають право на безоплатні соціальні послуги. Держава забезпечує військовослужбовців психологічною підтримкою, правовою допомогою та соціальним супроводом як під час служби,…
10:23 -
10:02Майже 2000 робочих місць для людей з інвалідністю облаштували роботодавці
129 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для майже 2000 працевлаштованих людей з інвалідністю у 2024 році. Черкащина - серед лідерів. Про…
10:02 -
09:59Зимовий початок тижня: синоптики попереджають про ожеледицю
Як і прогнозували синоптики, робочий тиждень розпочався з незначних морозів. На погоду Черкащини впливає антициклон, який займає всю територію Західної Європи. Про це повідомляється в…
09:59 -
08:44Загальні бойові втрати противника станом на 13 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.01.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 809760 (+1510) осіб, танків ‒ 9764 (+8) од, бойових броньованих машин…
08:44 -
08:37Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогоднішній день. Передусім доповідь Головкома Сирського: детально, наші дії на фронті. Я хочу відзначити всіх наших воїнів, які справді стійко…
08:37 -
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 січня
Вісім ворожих БпЛА знищили над Черкащиною під час останніх тривог. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Попри низку тривог для області минулось без…
08:14 -
09:38Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 січня
Під час останніх тривог у межах Черкащини знищено 8 ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. По ворожих повітряних цілях працювали сили та…
09:38 -
09:59Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 11 січня
Ніч в області минула з тривогами. У межах території в цей час знищено 9 ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. -…
09:59 -
17:11Діалог влади та бізнесу: в ОВА обговорили порядок бронювання працівників
Особливості порядку бронювання працівників з урахуванням змін у законодавстві обговорили під час чергової зустрічі представників влади та підприємців у межах платформи «Діалог влади та бізнесу».…
17:11 -
15:18У Дії додали фото і відео порушення до штрафів автофіксації
Раніше штрафи надходили лише з текстовими деталями, з зазначенням порушення, часу та місця. Тепер у застосунок Дія додали ще й фото та відео. Оплатити штрафи…
15:18 -
14:54Грунтовно та за методологією: на Черкащині осучаснюють предмет «Захист України»
Класифікація, можливості, історія виникнення та опанування на практиці. Школярі Черкащини вивчатимуть безпілотні літальні системи в межах предмету «Захист України». Допомогатиме в цьому навчальний альбом «Безпілотні…
14:54 -
14:14Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічнів закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують моніторити на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 03 січня…
14:14