Уряд посилює стійкість держави як в центрі, так і на місцях, – Денис Шмигаль на Конгресі місцевих та регіональних влад
У своїй роботі Уряд приділяє значну увагу фінансовій та соціальній підтримці розвитку регіонів та громад в Україні, роблячи все можливе для їхньої стійкості та спроможності. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, 17 грудня.
За словами Глави Уряду, робота ведеться у восьми ключових напрямах, перший з яких — фінансова стійкість.
– Ресурс місцевих бюджетів у 2024 році — понад 285 млрд грн. Наступного року потенціал фінансової стійкості зросте до 328 млрд грн бюджетного ресурсу. Громади отримують від держави дотації та субвенції для виконання своїх функцій, – зазначив Денис Шмигаль.
Також Уряд продовжує працювати над програмою відновлення, яке насамперед відбувається в критично важливих кластерах: енергетика, житло, освіта, медицина, підкреслив прем’єр-міністр. Він додав, що єдиний портфель публічних інвестиційних проектів містить 787 позицій, і на 2025 рік передбачено фінансування програми у розмірі понад 224 млрд грн.
Діє програма єВідновлення, за якою вже погоджено виплати за пошкоджене майно на 8,4 млрд грн, а житлових сертифікатів видано на 19,5 млрд грн.
Важливим напрямком роботи, за словами Дениса Шмигаля, є оборона. Уряд цього року спрямував понад 37 млрд грн на створення і будівництво фортифікацій у третій лінії оборони.
– Роботи виконувалися та координувалися ОВА. В більшості вони успішно завершені. У разі потреби готові виділяти додаткові кошти, – наголосив прем’єр-міністр.
Він також зазначив, що за дорученням Президента України, для фінансування потреб бойових бригад залучаються кошти від частини ПДФО, кошти Міноборони, ресурси резервного фонду держбюджету.
Йде робота і по забезпеченню медичної галузі. Глава Уряду наголосив, що за час повномасштабної війни повністю або частково відновлено майже 950 медичних закладів. Докладаються всі зусилля, щоб кожен медзаклад мав надійне укриття та резервне живлення.
Освітня сфера також у пріоритетах роботи. За словами Дениса Шмигаля, понад 100 млрд грн державної освітньої субвенції надано громадам для оплати праці вчителів, ще 2 млрд грн — на харчування учнів початкових класів. На будівництво сучасних шкільних укриттів розподілено 7,5 млрд грн, а на закупівлю шкільних автобусів держава виділила громадам 1,2 млрд грн.
Значну увагу Кабінет Міністрів зосереджує на підготовці та проходженні осінньо-зимового періоду, зокрема, опалювального сезону. Денис Шмигаль підкреслив, що до тепла вчасно були підключені практично 100% об’єктів: житлові будинки, школи, дитсадки, лікарні.
– На випадок надзвичайних ситуацій створили 13,4 тис. пунктів незламності. 486 когенераційних установок та 296 блочно-модульних котелень надали партнери, і вони вже запускаються або запущені в роботу. Банки видають енергетичні кредити бізнесу та громадянам. За пів року обсяг кредитування склав близько 8,3 млрд грн, – зазначив прем’єр-міністр.
Сьомий напрям роботи з регіонами — це соціальна підтримка. Денис Шмигаль повідомив, що держава виконує свої зобов’язання перед громадянами, виплачуючи пенсії та надаючи житлові субсидії.
– Розгортається ініційована Президентом програма “Зимова єПідтримка”. Понад 4,4 млн українців вже отримали тисячу гривень через Дію і 500 тис. через Укрпошту, – зауважив Глава Уряду.
Ще одним вектором діяльності є підтримка бізнесу. За словами прем’єр-міністра, ефективність демонструє політика “Зроблено в Україні”, і за два роки держава виплатила кошти на 22 тис. мікрогрантів і сприяла створенню 42 тис. нових робочих місць.
– Цього року 1,4 млрд грн грантових коштів отримали підприємці для розвитку переробки. Понад 477 млн грн грантів виплатили агровиробникам, які розвивають садівництво і тепличне господарство, – підкреслив Денис Шмигаль і додав, що у 2025 році програми “Зроблено в Україні” будуть профінансовані щонайменше на 36 млрд грн.
– Таким чином, Уряд посилює стійкість держави як в центрі, так і на місцях, – резюмував Прем’єр-міністр.
За інформацією Урядового порталу
-
09:12Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 лютого
Знову складна ніч з тривогами по 6-7 годин у кожному районі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Силами ППО, наших мобільних вогневих груп…
09:12 -
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12