Уряд передасть більше повноважень громадам

Кабінет Міністрів України на засіданні 2 листопада затвердив два законопроекти, що стосуються розподілу повноважень органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою.

«Реформа децентралізації продовжується. Ми передаємо ще більше повноважень та можливостей на місця, які стосуються питань сфери культури, туризму, екології, освіти, охорони здоров’я, безпеки. Усуваються дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів. Місцеві органи влади самі визначатимуть структуру своїх виконавчих підрозділів», — зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Очільник Уряду підкреслив, що схвалені документи є важливими для збільшення незалежності та самодостатності всіх громад. За його словами, наразі між центральною та місцевою владою встановлено ефективну взаємодію та чесний діалог, що дозволяє країні швидше просуватися вперед.