Укрпошта презентувала новий поштовий блок «Зброя Перемоги. Світ з Україною»

Укрпошта офіційно ввела в обіг поштовий блок «Зброя Перемоги. Світ з Україною», на якому відтворено найкращі зразки іноземної техніки, яку було надано країнами-союзниками. Новий поштовий блок продовжує випуск «Зброя Перемоги» 2022 року.

Погашення штемпелем «Перший день» традиційно пройде в Києві, спецпогашення — у регіонах України. Штемпелі АР Крим та м. Севастополя працюватимуть у київському головпоштамті; штемпель Луганської області — в м. Покровськ, Донецької області.

Новий поштовий випуск Укрпошти – благодійний, тому кожен, хто придбає його, автоматично стає учасником благодійного збору. 12 гривень з продажу кожного блоку «Зброя Перемоги. Світ з Україною», або майже 2 мільйони гривень, які планує зібрати національний поштовий оператор, будуть спрямовані на придбання дронів для Сил безпеки й оборони України.

Тираж поштового блоку — 160 000 примірників. Номінал кожної марки — F = 23,00 грн (відповідає тарифу на пересилання рекомендованого листа масою до 50 г у межах України) + 2,00 грн (додатковий номінал, призначений для відрахування на благодійні цілі). Вартість складає 150 грн. До поштового блоку випущено конверт «Перший день», немаркований художній конверт, картку, презентаційну папку, сувенірну рамку  та набір тематичних магнітів.

 Поштовий блок складають зображення важкого західного озброєння:

  • бойовий танк Challenger 2 (Велика Британія);

  • бойовий танк Leopard 2 (Німеччина);

  • зенітно-ракетний комплекс Patriot (США);

  • самохідна артилерійська установка CAESAR (Франція);

  • бойова машина піхоти M2 Bradley (США).

Випуск створено за сприяння Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, а також посольств США, Великої Британії, Німеччини та Франції в Україні.

Дизайн блоку, конверта «Перший день», немаркованого художнього конверта, картки та штемпелю «Перший день» — Сергій та Олександр Харуки. Художники-графіки мають вагомий досвід у створенні ескізів української поштової продукції. Митці створили першу серію марок «Зброя Перемоги». Також за їх ескізами були створені марки: поштовий блок «До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Сад божественних пісень», поштовий блок «Культурні епохи України. Сармати». У 2018 році марковий аркуш «Комахи України» авторства Сергія й Олександра здобув престижну філателістичну нагороду — Grand Priх WIPA — і статус «Найкращої марки світу 2018».

Поштовий блок «Зброя Перемоги. Світ з Україною» доступний у міських відділеннях Укрпошти, а також в офіційному інтернет-магазині.

Філателістичне мистецтво України закарбувало і завзяття, і жагу до перемоги, і нескореність, і біль, і мрії українців. Ознайомитися з усіма поштовими марками воєнного часу, зокрема благодійними, можна за посиланням.

Стрічка новин