Українська збірна завершила участь в Invictus Games 2025
У канадських Вістлері та Ванкувері завершилися «Ігри Нескорених 2025». Українська збірна, яка була представлена найбільшим складом у своїй історії – 35 ветеранів та військовослужбовців, завершила виступи.
«Ігри Нескорених 2025» вперше проходили за «гібридним» форматом: учасники змагалися не лише у літніх, але й зимових видах спорту. Загалом спортивні заходи налічували 11 видів спорту: веслування на тренажерах, плавання, волейбол сидячи, баскетбол та регбі на кріслах колісних, гірські лижі, бігові лижі, сноубординг, біатлон, скелетон і керлінг на кріслах колісних.
Рекорди і особисті досягнення на «Іграх Нескорених 2025» для української збірної.
- Учасники української збірної, окрім власної команди, взяли участь у об’єднаній команді Unconquered, разом з представниками інших країн у баскетболі на кріслах колісних, у керлінгу на кріслах колісних, регбі на кріслах колісних та у волейболі сидячи. Команда Unconquered з баскетболу на кріслах колісних, в якій грали два українці: Ілля Пилипенко та Артур Милін, виборола «бронзу», тож наші учасники принесли дві перші медалі українській збірній з командних видів спорту.
- А наші тренери з керлінгу на кріслах колісних, Дмитро Заєць та з волейболу сидячи, Тетяна Гуранська, показали лідерство та виявили бажання тренувати міжнародну команду Unconquered.
- Граючи вперше у керлінг на кріслах колісних у загальному заліку наша команда посіла 4 місце.
- 15 учасників збірної випробували себе у скелетоні. Без практичних тренувань – у Вістлері це був перший досвід. Двоє учасників, Валерій Одайник та Олексій Притула, виступали у скелетоні, маючи подвійну ампутацію ніг. Бронзову медаль збірній приніс Ілля Гайдук.
- Кожен учасник нашої команди взяв участь принаймні в одному з п’яти зимових видів спорту. На початку січня більшість з них ще ніколи не стояли на лижах чи сноуборді. З гірських лиж вибороли «золото» і два «срібла»; з бігових лиж два «золота», два «срібла» та одна «бронза»; зі сноубордингу – два «золота» та одна «бронза»; з біатлону – два «золота», одне «срібло», дві «бронзи».
- Українська команда вперше грала в регбі на кріслах колісних на спеціальних кріслах та продемонстрували потужний результат. До речі, це була перша українська команда (минулого року українці грали в регбі в команді Unconquered). А спеціальні крісла для гри нашій команді закупили та передали Ukrainian Spirit.
- Плавання стало тим видом спорту, де наші учасники зуміли перевершити особисті рекорди у різних категоріях. Олександр Андрощук побив власний рекорд на 1,5 секунди і кращий особистий результат показав також Ігор Олійник. Він здобув два «золота» та два «срібла». Ще два «золота» за Русланом Сергійчуком та одне «золото» в Артура Миліна. Демʼян Дудля виборов «бронзу».
- Збірна України з волейболу сидячи виборола «бронзу» – це перша медаль збірних Ігор Нескорених за командний вид спорту.
- Під час веслування на тренажері Анатолій Бирко побив власний рекорд, покращивши свій результат на 50 метрів. У цьому виді спорту українці в різних категоріях вибороли 4 срібні медалі.
«Ігри нескорених 2025» Україна закінчила з показником у 32 медалі: 12 золотих, 11 срібних та 9 бронзових.
Проте, ці «Ігри Нескорених» стали у першу чергу перемогою над собою. З перевершеними власними рекордами, спортивними «планками» і навіть страхами.
– Я вперше змагалась в зимовому виді спорту. Втретє стояла на лижах після травми та операції. І це було вау. Вважаю своє 5 місце перемогою, адже від себе нічого не очікувала, – написала про своє враження учасниця збірної Інна Короленко.-
– Біатлон з Іваном Лавренюком (повністю відсутній зір), бігові лижі з Валерієм Одайником (подвійна ампутація ніг, на протезах), Алла Сенченко, яка не могла підійти до схилу, зрештою прекрасно спустилась на сноуборді) – це було неймовірно, сильно, натхненно, – поділився емоціями щодо зимових видів спорту ще один учасник збірної Сергій Храпко.
– Вранці ти йдеш грати баскетбол на кріслах колісних з командою, з якою ніколи не бачився та не знаєш звідки вони та як вони грають. Йдеш з єдиним думкою – отримати задоволення від гри, кайфанути від процесу та по-фану провести цей день. А ввечері тебе нагороджують бронзовою медаллю з баскетболу на кріслах колісних, – розповідав Ілля Пилипенко, учасник від України в обʼєднаній команді Unconquered.
Завершилося дійство 16 лютого Церемонією закриття, на якій Патрон Ігор, Принц Гаррі звернувся до націй.
- Дякуємо тим із вас, чий шлях до цих Ігор був важким і непевним, хто сумнівався, чи вийде, – сказав він. – У гонитві за порятунком себе ви також врятували всіх нас. Тих, хто вас любить, і тих, хто вас навіть не знає.
– Ви захищаєте вашу Батьківщину щодня, бʼючись за демократичні принципи, які захищають всіх нас. Дякуємо вам! Ви надихаєте. І ми будемо з вами на кожному кроці до вашої перемоги. Слава Україні, – звернувся премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо до української збірної .
А Скотт Мор, СЕО компанії Boeing, згадуючи кілька прикладів з різних націй, відзначив кількох учасників @Invictus Games 2025 Vancouver Whistler. Серед них Анатолія Бирка, який після матчу з регбі на кріслі колісному катав на колінах Марка – хлопчика з Києва, який після початку повномасштабного вторгнення разом із сімʼєю змушений був виїхати до Канади.
– Це був перший день в моєму житті, коли я відчув себе нормальною дитиною, – поділився Марко, який має ДЦП.
А також президент Боїнгу в Канаді відзначив Сергія Гордієвича та його доньку, яка після фінішу батька на гірських лижах, кинулася йому в обійми.
– І як би ми не хотіли, щоб ці Ігри були непотрібними, я розумію, чому вони все ще потрібні, можливо, більше, ніж будь-коли. Це завдяки силі, яку ви віддаєте світу. Силі вашого прикладу. Вашому обов’язку один перед одним. Ви можете присягати на вірність різним прапорам, але ви об’єднані своєю порядністю, своїм співчуттям і духом служіння, – завершив церемонію принц Гаррі.
Відбір, підготовку та забезпечення участі національної збірної команди України на Invictus Games Vancouver Whistler 2025 здійснює Мінветеранів спільно з Український ветеранський фонд, Центром стратегічних комунікацій Stratcom Ukraine, Центр ініціатив ПЖ, ГО Invictus Games: Team Ukraine, у межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору, ініційованої першою леді Олена Зеленська
За інформацією Міністерства у справах ветеранів України
-
10:20Пакунок школяра: Держава надаватиме гроші на підготовку “першачків” до школи
Уряд розробляє нову програму "Пакунок школяра" для підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку. Особливо в…
10:20 -
09:50Сильна спека: синоптики про погоду в області
На Черкащині 8 липня синоптики прогнозують суху та спекотну погоду. Температура повітря прогріється до +37 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Доповіді щодо фронту, і це передусім Покровський та Новопавлівський напрямки, також Оріхівський напрямок, Сумщина та окремо – наші…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 8 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 028 610 (+1 070) осіб; танків ‒ 10 995 (+0);…
08:45 -
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38 -
16:36Ветеран Pro: Державні послуги для ветеранів у Дії
7 липня у Києві презентували Ветеран Pro — окремий розділ у застосунку Дія, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Ветеран Pro…
16:36 -
14:38Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей…
14:38 -
13:55Як отримати 50 тис. грн для дитини після депортації
Держава запровадила підйомну допомогу – 50 тис. грн дітям, які повертаються з тимчасово окупованої території або після депортації. Кошти надаються для підтримки дитини після повернення.…
13:55 -
12:02На Черкащині формують перелік об’єктів нерухомості для ВПО
Перелік об’єктів нерухомості, які можуть бути використані для проживання внутрішньо переміщених осіб, формують в області. Ідеться про нерухоме майно державної чи комунальної форми власності. Про…
12:02 -
11:39Як ВПО отримати субсидію на оренду житла
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати субсидію на оренду житла. Подати заяву можна особисто або онлайн через портал Пенсійного фонду. Як усе оформити – дивіться в…
11:39 -
11:00Інклюзивне навчання: безбар’єрність в освітніх закладах Черкащини
Близько 2 тис. дітей з особливими освітніми потребами залучені нині в області до інклюзивного навчання. Вони отримують освітні послуги у 383 закладах загальної середньої…
11:00 -
10:40До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
Ветерани, ветеранки, їхні родини та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі «Варто РОБИти СВОЄ 2.0». Вони можуть отримати від 600…
10:40