«Українська книжкова поличка» функціонує вже у 18 країнах світу
У бібліотеках світу продовжують відкриватися «Українські книжкові полички». Вони з’явилися вже у 18 країнах світу, зокрема в Європі, Азії, Близькому Сході, незабаром і в Африці.
Проект «Українська книжкова поличка» ініційований Першою леді України Оленою Зеленською спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики України, а також Українським інститутом книги разом з посольствами України за кордоном.
«Для нас не має значення, чи в країні зараз сотні тисяч наших переселенців, чи трохи більш як тисяча, як, наприклад, у Японії. Зараз важливо, щоб усюди, де є українці, з’являлась і українська книга – як місточок між рідним домом і тимчасовим», – зазначила Перша леді України Олена Зеленська.
Так, в межах проекту поетичні твори незламного Василя Стуса, який загинув у радянському таборі за свої переконання, Посольство України в Лівані переклало арабською мовою та надішле центральним бібліотекам 14 країн.
«Українська книга шириться світом, аби українці – дорослі та малеча мали зв’язок з рідним домом. В усіх без винятку куточках світу мають бути осередки читання українською, бо вони зазвичай стають своєрідними центрами української культури загалом», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
У токійському центрі для евакуйованих з України волонтери перекладають японські книжки українською – тут з’явиться наша «книжкова поличка». Друга така ж мінібібліотека вже працює в місті Йокогама.
Відтак окрім Японії та Лівану, добірка про історію, культуру України, художні твори українських авторів, література для дітей з’явилися в Національній бібліотеці Албанії. У Бельгії книги про Україну французькою та англійською мовами, а також видання українською поповнили брюссельську Bibliothèque Communale Hergé. Книжки українською мовою та видання про Україну арабською передали Національній бібліотеці Йорданії. У Хорватії добірки книг українською з’явились у Національній бібліотеці, в Університетській бібліотеці в Загребі та Міській бібліотеці Марка Марулича в місті Спліт.
У Національній бібліотеці Іспанії відбулася презентація унікальної двомовної антології поезії та живопису «Грудочка землі», у якій зібрані твори українських класиків. Під час заходу Посольство України передало бібліотеці кілька примірників антології та домовилося невдовзі розширити асортимент «Української книжкової полички».
Крім того, українська добірка з’явилася в міській бібліотеці австрійського Лінца. А у Франції, де проект стартував раніше в паризькому Центрі Помпіду, українські видання поповнили Національну бібліотеку імені Франсуа Міттерана та Університетську бібліотеку мов і цивілізацій.
-
13:00На Черкащині назвали науковців, які отримуватимуть обласну премію
Десять молодих науковців Черкащини цьогоріч отримуватимуть обласну премію за вагомі наукові здобутки при проведенні фундаментальних і прикладних наукових досліджень та успішні дослідження. Про це інформують…
13:00 -
12:47Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
У Черкаській області за попередній тиждень, із 17 до 23 лютого, на ГРВІ, включно з COVID-19, захворіли 9 061 особа. Питома вага дітей серед загальної…
12:47 -
12:44Президент і перша леді разом з іноземними лідерами вшанували пам’ять загиблих воїнів
Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять загиблих захисників і захисниць України біля Народного меморіалу національної пам’яті в Києві. У церемонії…
12:44 -
10:54На Всеукраїнському турнірі «Сильні України» зібралося понад 300 ветеранів та військових
Всеукраїнський турнір для ветеранів війни «Сильні України» розпочав свій сезон і цим самим продовжує календар сезону ветеранського спорту 2025 року. Змагання об’єднали понад 300 ветеранів…
10:54 -
10:31Як залишатися онлайн навіть без світла — дізнайтеся в новому освітньому серіалі від Дія.Освіта
У новому серіалі від Дія.Освіта дивіться, як завжди тримати зв’язок із рідними, стежити за новинами та отримувати сповіщення про повітряну тривогу завдяки під’єднаному вдома інтернету…
10:31 -
09:53Право на безпечне дитинство: що робить Україна для захисту дітей під час війни
Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович взяла участь у міжнародному форумі «Три роки, безліч доль: на захисті свободи та майбутнього українських дітей» у Вільнюсі. Захід…
09:53 -
09:22Загальні бойові втрати ворога станом на 24 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.02.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 868230 (+1050) осіб, танків ‒ 10177 (+9) од, бойових броньованих машин…
09:22 -
09:17Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Сьогодні ми продовжуємо нашу міжнародну роботу, нові перемовини з партнерами – дуже корисні перемовини: буде більше підтримки у Європі, більше…
09:17 -
08:40Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 24 лютого
Через ворожі БпЛА на Черкащині були затяжні тривоги вночі. Наші оборонці успішно мінуснули 17 повітряних цілей противника. - Минулось без травмованих, - уточнив очільник області…
08:40 -
09:12Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 лютого
Знову складна ніч з тривогами по 6-7 годин у кожному районі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Силами ППО, наших мобільних вогневих груп…
09:12 -
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31