Українці отримали 40 млн енергоефективних ламп від ЄС у відділеннях Укрпошти

лампи обмін фінал

В Україні завершилася масштабна програма обміну ламп розжарювання на енергоощадні під назвою «Несемо світло разом!». Про це інформує “Укрпошта”.

До програми, ініційованої наприкінці 2022 року Президентом України Володимиром Зеленським та підтриманої Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, долучились понад 8 мільйонів українців. Вони обміняли 40 мільйонів старих жарівок на сучасні світлодіодні лампи. Проєкт був реалізований Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу.

Програма стартувала наприкінці січня 2023 року у відділеннях Укрпошти в обласних центрах та великих містах. Через тиждень українці мали можливість обмінювати лампи в містах районного значення, а ще за два – у найвіддаленіших селах. Завдяки розгалуженій мережі відділень Укрпошти був організований обмін ламп серед широкого кола населення. Згодом до програми приєдналися також юридичні особи, як дитячі школи, садочки, медичні заклади та ОСББ.

Українці міняли традиційні лампи розжарювання на енергоощадні, допомагаючи країні зберігати електроенергію. Найактивнішими регіонами стали Київська область, де було замінено 4,2 млн ламп, Львівська – 3,2 млн, Дніпропетровська – 3,1 млн та Харківська – 2,3 млн.

40 млн LED-ламп були надані Україні Європейським Союзом в межах програми, фінансованої  ЄС, для підтримки української енергетики.

Кожен українець мав можливість обміняти до 5 ламп розжарювання на таку ж кількість LED-ламп безпосередньо у відділеннях Укрпошти або зробивши попереднє замовлення у застосунку Дія.

Нагадаємо, що у 2022 році після масштабних обстрілів рф української енергетичної інфраструктури, Україна зіткнулася з дефіцитом потужностей генерації та розподілу електроенергії. Щоб підвищити енергоефективність і збалансувати енергоспоживання у пікові години, уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки ЄС.