Україна зможе наростити експорт в ЄС за рахунок с/г продукції з доданою вартістю
У травні Україна експортувала майже у 5 разів більші обсяги с/г продукції, ніж у березні – 1,7 млн тонн. Чи використано на повну теперішній експортний потенціал; як вплине на експорт призупинення на рік усіх імпортних мит на українські товари, які ввозяться до Євросоюзу; а також яка ситуація з фінансовою підтримкою аграріїв – про це в ефірі національного марафону UAразом розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Так, за офіційною статистикою, у березні було експортовано близько 350 тис. тонн, у квітні – втричі більше, близько 1 млн тонн, а в травні маємо показник понад 1 млн 700 тис. тонн, розповів він.
«Це ще не такі обсяги, які йшли через морські порти, але це суттєве постійне зростання. Найбільше безпосередньо експортується через Польщу, потім Румунію, решта – через інші країни Європейського Союзу», – зазначив Тарас Висоцький.
За його словами, величезну підтримку в цьому питанні Україні надає Польща, адже саме з нею ми маємо найбільшу кількість переходів – і залізничним, і автошляхом. Тому Польща постійно збільшує кількість компетентних працівників митних органів, а режим роботи переводиться у формат 24 на 7, що дозволяє значно прогресувати.
«Ми й надалі продовжуватимемо працювати в цьому напрямі, оскільки вважаємо, що ще неповний потенціал використано цих альтернативних шляхів», – підкреслив перший заступник Міністра агрополітики.
На його переконання, зараз у ЄС збільшиться і обсяг експорту продукції з доданою вартістю. Адже якщо зернові й олійні раніше експортувалися без обмежень, то на цілу низку продукції квоти вичерпувалися за декілька місяців – переважно обмеження стосувалися насамперед продукції з доданою вартістю.
«Наприклад, на мед квота завжди закінчувалася в січні. Були квоти на молочну продукцію, на томатну пасту, на яблучний концентрат, на м’ясо птиці, на крупи. Зараз за цими всіма продуктами обмежень не буде – ми очікуємо на суттєве зростання», – зазначив він.
Стосовно теперішньої посівної кампанії, то, за його словами, масштабне кредитування аграрного сектору суттєво допомогло виконати весняні польові роботи. Так, фактично в рамках воєнної весни аграрії були чи не найбільшими позичальниками в українських банках. У рамках програми кредитування «Доступні кредити 5-7-9%» з березня було видано 38,5 млрд грн кредитів українському аграрному сектору, у тому числі майже 25 млрд грн за пільговою ставкою під 0 %.
-
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40 -
09:20Заява Президента України для ЗМІ за підсумками засідання лідерів країн – учасниць коаліції охочих
Шановні журналісти! Усі присутні! Щойно відбулася зустріч коаліції охочих, і це був сьогодні дуже широкий формат – уперше в нашій зустрічі взяли участь представники Сполучених…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 11 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.07.25 орієнтовно склали: особового складу – близько 1031620 (+1040) осіб; танків – 11013 (+2) од; бойових броньованих машин…
08:45