“Україна. Ветерани. Єдність”: Черкащина долучилась до міжнародного ветеранського форуму

Соціальний супровід ветеранів, якісна медична та психологічна допомога, реабілітація та протезування, сприяння працевлаштуванню та допомога родинам захисників. Ці та інші питання обговорено на VII міжнародному ветеранському форумі «Україна. Ветерани. Єдність». Він відбувся напередодні за участі Президента України Володимира Зеленського.

До роботи форуму долучилася перша заступниця очільника Черкащини Наталія Кравченко разом із ветеранами з області.

Як вона розповіла, під час форуму йшлося про основні напрями нової ветеранської політики, яку реалізовує Уряд. Зокрема, це сервісна інфраструктура для захисників і захисниць, умови для економічної активності, лікування та реабілітація, доступне житло та вшанування подвигу українських військових.

– Над цими напрямами активно працюємо на Черкащині, – зауважила Наталія Кравченко. – Для цього маємо комплексну обласну програму підтримки наших оборонців. У тергромадах створюються ветеранські простори. Це дієвий інструмент реінтеграції. Нині масштабуємо роботу щодо їхнього наповнення. Також впроваджуємо в регіоні посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Вісім посад у 5 п’яти громадах вже введені до штату. Завдання фахівців – не лише перенаправляти та консультувати, а й визначати ефективність місцевих ветеранських політик і за потреби їх корегувати. Такі спеціалісти мають бути в кожній громаді.

Окрему увагу приділено реабілітації оборонців. Зокрема, фізкультурно-спортивній. У регіоні активно вже розвивається баскетбол на кріслах колісних, волейбол сидячи, пауерліфтинг, настільний теніс, стрільба з лука, легка атлетика. Варіантів адаптивних видів спорту більшає.

Також на рівні області розвивають сервісну онлайн-інфраструктуру для захисників і захисниць. Наразі до е-карти послуг для ветеранів війни у громадах внесено 711 послуг. Розроблено онлайн-ресурс „Платформа ветерана. Черкаський вимір“.

Нагадаємо: Глава держави підписав указ, яким доручив Уряду затвердити Національну стратегію ветеранської політики та Стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя.

Читайте також: у червні в області відбувся масштабний регіональний діалог «Громади – ветеранам». Напередодні проведення форуму на Черкащині представили пілотний проєкт для родин захисників і захисниць, що серйозно травмувались на війні. У місті Золотоноша для них звели будинок. Перші 10 сімей уже отримали ключі від нових квартир.