Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил країн НАТО, – Олексій Резніков
За результатами голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group, Україну прийнято до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО.
Відтепер у ролі асоційованого члена МІР Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО, які стосуються взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.
«Україна має потужний ІТ потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки», – прокоментував Міністр оборони України Олексій Резніков.
За підтримки Трастового фонду C4 Україна-НАТО та програми MIP зроблено великий внесок у розвиток української системи ситуаційної обізнаності «Дельта», що з 2016 року розробляється українськими військовими ІТ-фахівцями. Саме на прикладі роботи «Дельти» офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони презентували потенціал України на засіданні MIP Steering Group.
«Для України надання статусу члена МІР – це знакове рішення. Вдячні німецьким партнерам за підтримку нашої заявки та прагнень. Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі», – наголосив очільник Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев.
Україну вже повідомили про набуття членства офіційними дипломатичними каналами. Також прапор України буде включений в шаблон оформлення всіх документів МІР. У своєму листі представники NATO Headquarters Consultation, Command and Control (C3) Staff зазначають, що ця подія є гарним прикладом співпраці України з НАТО та країнами-членами Альянсу, зокрема в рамках проекту NATO-Ukraine C4 Knowledge Sharing Project.
Багатостороння програма інтероперабельності (MIP) є програмою технологічного співробітництва ЗС держав-членів НАТО. Вона створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління та має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS.
Одним із продуктів MIP є специфікація MIP4-IES – протокол та модель даних для обміну інформацією про обстановку між системами бойового управління. Взаємодія МІР та українських розробників системи ситуаційної обізнаності «Дельта» здійснюється з 2019 року.
-
15:07В Україні аграрії зібрали 17,5 млн тонн зерна
Жнива 2022 тривають. Сільгосптоваровиробники 11 областей України повністю закінчили обмолот гороху, а аграрії Одещини і Миколаївщина на 99 % закінчили збирання пшениці. В Одеській області…
15:07 -
14:23Черкащина вже активно готується до опалювального сезону, – Ігор Табурець
До прийдешнього опалювального сезону активно готується Черкащина. Він має стати найважчим для всієї країни за всі роки незалежності. Стан підготовки міст та регіону до опалювального…
14:23 -
13:56Маємо ще понад 6 тис. вільних місць для поселення ВПО, – Ігор Табурець
Черкащина, як й інші центральні області України, готується до прийому жителів Донеччини, де оголошена масова евакуація. Натепер, за оперативними даними з районів, маємо ще понад…
13:56 -
13:50Міфи про поствакцинальні реакції
Одна з найбільш міфологізованих тем щодо вакцинації — реакції після щеплень. Дуже часто батьки помилково вважають їх небезпечними для здоров’я дитини та навіть відмовляються від…
13:50 -
13:37Кирило Тимошенко провів зустрічі з послами Німеччини, Чехії та Японії щодо участі їхніх держав у відбудові України
Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко провів зустрічі з послами Німеччини, Чехії та Японії щодо участі їхніх держав у відбудові України та реалізації плану швидкого…
13:37 -
11:45Розпочався відбір проектів, що фінансуватимуться за рахунок «Програми з відновлення України»
Міністерстві розвитку громад та територій України стартував відбір проектів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком…
11:45 -
11:05Перший мільйон тонн збіжжя намолотили на Черкащині, – Ігор Табурець
Нова перемога на сільськогосподарчому фронті. Аграрії області намолотили перший мільйон тонн збіжжя. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Наші герої полів, -…
11:05 -
11:00На Черкащині дбають про оздоровлення дітей
Літо у розпалі. В умовах війни та зважаючи на безпекову ситуацію, в області організували та проводять кампанію з оздоровлення та відпочинку дітей. Натепер послугами відпочинку…
11:00 -
10:17Вступ-2022: основні новації
ДП «Інфоресурс» продовжує надавати відеороз’яснення щодо вступної кампанії 2022. Сьогодні про основні новації. Зокрема, у відео знайдете відповіді на питання: На що звернути увагу, якщо ви вступаєте за…
10:17 -
10:09Wi-Fi в укриттях закладів освіти: МОН і Мінцифри закликають відповідальний бізнес долучитися до проєкту
Українські дитсадки, школи, профтехи, коледжі та університети безоплатно отримають роутери та необхідну техніку для підключення до швидкісного інтернету в укриттях від телеком-компаній. Представники закладів освіти…
10:09 -
10:05Триває реєстрація вчителів для участі у сертифікації 2022 року
Сертифікації вчителів у 2022 році бути. Загалом цього року взяти участь у сертифікації зможуть 2500 вчителів початкових класів, зокрема, на Черкащині пройти таку процедуру мають…
10:05 -
09:43З портів Великої Одеси вийшов перший караван з українським збіжжям
У межах реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів «Одеса» та «Чорноморськ» вийшов перший караван з українським продовольством. На борту трьох…
09:43