Україна показала найкращий результат за всю історію участі у Всесвітніх іграх

10 спортсменів Львівщини візьмуть участь у ХІ Всесвітніх іграх-2022 |  Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській областіРекордна кількість нагород — 45 медалей (16 золотих, 12 срібних, 17 бронзових) і третє місце у медальному заліку — такий підсумок виступу наших спортсменів на Всесвітніх іграх-2022. Це найвище досягнення збірної України на Всесвітніх іграх, у яких вона бере участь з 1993 року.

В останній день змагань, 17 липня, колекцію українських нагород у Бірмінгемі суттєво поповнили представники таїландського боксу Муей Тай.

Переможцями Ігор стали — Ігор Любченко (до 63,5 кг), Олег Приймачов (до 91 кг) та Анастасія Кулініч (до 48 кг). «Срібло» виборов Олександр Єфіменко (до 71 кг). «Бронзу» — Владислав Микитась (до 57 кг).

Нагадаємо, що Ігор Любченко та Олег Приймачов вже вдруге поспіль стали чемпіонами Всесвітніх ігор. У 2017 році вони виграли золоті нагороди у польському Вроцлаві.

У спортивній акробатиці чоловіча команда у складі Станіслава Кукурудза, Юрія Савки, Юрія Пуша та Тараса Яруша здобула бронзову нагороду.

Дякуємо нашим спортсменам і тренерам за історичний результат!

Зазначимо, що упродовж Ігор, тривала благодійна акція на підтримку України. З кожного квитка, проданого на змаганнях, один американський долар перераховувався на потреби України. За весь турнір було зібрано 54 тисячі доларів. Зібрані кошти підуть на відновлення спортивної інфраструктури.

Довідково

Мінмолодьспорту спільно зі Спортивним Комітетом України та федераціями зі свого боку зробили все можливе для підготовки та участі національної збірної команди України у Іграх. Україну представляла найбільша кількість учасників за всю історію. Це був складний підготовчий період, враховуючи, що частина учасників перебувала на тимчасово окупованих територіях, деякі спортсмени служать у лавах ЗСУ, Нацгвардії, тероборони.

Попри все:

• проведено більше 45 НТЗ за кордоном;
  • проведено серію семінарів із питань спортивної медицини та антидопінгового законодавства з представниками федерацій;
  • здійснено закупівлю малоцінного інвентарю та спеціальної форми;
  • закуплено спортивну форму для участі у Іграх.

За окремою бюджетною програмою на підготовку та участь у Іграх передбачено 69 млн грн:

• 31 млн грн — на саму участь у Іграх;
  • 9 млн грн — на проведення НТЗ;
  • 29 млн грн — на виплати винагород (1 місце — 480 тис. грн; 2 місце — 400 тис. грн, 3 місце — 240 тис. грн).