Україна отримала 700 тис. доз вакцин проти поліомієліту

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну 600 000 доз оральної вакцини від поліомієліту (ОПВ) та 99 720 доз інактивованої (ІПВ). Україна отримала вакцини безоплатно як гуманітарну допомогу.

«Майже рік тому ми зафіксували спалах поліомієліту в Україні, згодом в якості реагування ми розпочали додаткові раунди з імунізації. Наразі загроза поширення поліо нікуди не зникла, навпаки, через вторгнення росії вона зросла ще більше. Саме тому наш пріоритет – забезпечити можливість щеплення всіх дітей, хто цього потребує. Я вдячний нашому постійному партнеру – Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) за систематичну допомогу нашій країні та її майбутньому», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Закупівля стала можливою завдяки фінансовій допомозі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Японії.

Наразі вказана вакцина була розподілена та розвезена по регіонах. Зокрема, Одеська та Київська області отримали близько 24 тисяч доз вакцини ОПВ, Дніпропетровська – понад 28 тисяч, Харківська – 18 тисяч, більше 15 тисяч отримали Вінницька, Волинська області.