«У вересні ми можемо мати напруженішу епідеміологічну ситуацію», – Микола Тищук

Порівняно з минулим тижнем,  показник захворюваності на COVID-19 в області зменшився на 9%. Про це повідомив заступник директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Микола Тищук.

Найвищі рівні захворювання зареєстровано у Черкаському районі. Найбільше випадків заражень спостерігається в Черкасах, Смілі, Умані, Каневі, Золотоноші та Ватутіному.

Упродовж семи днів  у Центрі контролю та профілактики хвороб провели 366 тестувань методом ПЛР та експрес-тестів на визначення антигену коронавірусу. Цей показник відповідає індикаторам визначення рівнів епідемічної небезпеки відповідно до постанови КМУ від 9 грудня 2020 року №1236.

В області зареєстровано 83 випадки повторного інфікування. Але ця кількість не збільшується впродовж останніх кількох місяців.

Усього від початку епідемії в області одужали 80 602 хворих. З початку року в області виявлено нових хворих з підтвердженим ПЛР та швидким тестом – 43 тисячі людей.

Черкаська область перебуває наразі у зеленій епідемічній зоні. Однак можемо мати напруженішу епідеміологічну ситуацію вже у вересні, говорить Микола Тищук.

«Це пов’язано з тим, що черкащани вийдуть з відпусток, приїдуть з-за кордону, де є різні захворювання, зокрема, штам «Дельта». В Україні вже підтверджено більше 200 випадків інфікування. Випадки зараження є переважно в Західній Україні, а також у Вінницькій і Київській областях. Враховуючи механізм передачі вірусу, міграцію населення, ймовірно, найближчим часом може з’явитися штам «Дельта» і в Черкаській області. Тому закликаю усіх дотримуватися елементарних карантинних норм і  вакцинуватися. Лише так ми зможемо зупинити поширення коронавірусу, зокрема, агресивного штаму «Дельта» в області та Україні», – сказав Микола Тищук.

Стрічка новин