У громадах Черкащини працюють над розбудовою радіомережі

На Черкащині напрацьовують механізми для розвитку системи радіозв’язку у громадах. У деталях про це йшлося на спільній нараді представників Українського державного центру радіочастот, Держспецзв’язку та органів місцевого самоврядування. Вона відбулася під головуванням заступника очільника області Сергія Свєрчкова.

Зокрема, на нараді розглянуто актуальний стан радіозв’язку на місцевому рівні.  Також обговорено план заходів для покращення інфраструктури та підтримки місцевих ініціатив із розбудови мереж. Окремо йшлося про отримання ліцензій для радіочастотних станцій і впровадження сучасних цифрових рішень задля підвищення ефективності й безпеки комунікацій.

– Розвиток радіозв’язку на рівні громад є одним із інструментів, що сприятиме забезпеченню надійного альтернативного зв’язку у критичних ситуаціях, – зауважив Сергій Свєрчков. – Над цим питанням працюємо комплексно. Наше завдання – створити належні умови, щоб кожна громада мала належні знання для втілення проєкту з розгортання власної радіомережі.

Представники УДЦР підтвердили свою готовність підтримувати громади на всіх етапах побудови мереж, надаючи методичну допомогу у підготовці документації та впровадженні проєктів.

За результатами наради вирішено обрати пілотну громаду для відпрацювання процесу створення такої мережі. Також заплановано наступні зустрічі-консультації для місцевих фахівців.