У ФДМУ залишилося для приватизації лише 288 підприємств
З 2 364 підприємств, які передані в управління ФДМУ, лише 288 можуть бути виставлені на продаж. Ще 134 поки не підлягають приватизації, бо мають соціальне або стратегічне значення, наприклад, протезно-ортопедичні або зі сфери ВПК. 82% підприємств у портфелі Фонду — непродуктивні активи: 664 — знаходяться на тимчасово окупованих територіях, 1 278 — мають бути ліквідовані за рішенням ФДМУ або в банкрутстві.
Процес передачі держмайна від інших органів виконавчої влади триває. Загалом до кінця 2023 року Фонд планує прийняти в управління ще орієнтовно 1 200 підприємств. Визначитись із структурою портфелю новопереданих активів Фонд матиме можливість після ґрунтовного тріажу — аналізу та сортування всіх переданих об’єктів за критерієм їх спроможності вести господарську діяльність та наявності ліквідних активів.
Половина підприємств, які вже віднесені до категорії “на ліквідацію”, не мають жодних активів, 10% — не працюють, але мають активи, які можна продати на відкритому аукціоні через Prozorro.Продажі, 10% — втратили свої активи, але ще існує можливість повернути їх через суд і потім продати, 30% — це потенційні банкрути.
Залежно від того, до якої з груп належить підприємство, відрізняється і час на проведення його ліквідації. Так, найпростішою є процедура ліквідації підприємства з відсутніми активами та боргами – від 4-х до 6-ти місяців. Підприємства, які мають у власності хоча б якісь активи за відсутності боргів – до 8-ми місяців. Підприємства, щодо яких необхідно застосовувати судову процедуру повернення майна з незаконного володіння – до 1,5 років. Найтриваліша процедура — банкрутство, строк якої сягає більше 18 місяців.
З урахуванням цього до кінця 2023 року Фонд планує почати процедуру ліквідації по 888 підприємствам і з них ліквідувати — 347. В 2024 році в планах на завершення ліквідації — ще 400 підприємств, в 2025 — 141 відповідно. Крім того, за попередньою оцінкою, ще 390 підприємств мають ознаки неплатоспроможності та можуть бути ліквідовані в межах процедури банкрутства.
Така сама процедура тріажу буде застосована і до тих активів, які будуть передаватися Фонду від інших державних органів надалі. ФДМУ має чіткий відпрацьований алгоритм, який відповідає на питання що робити з державними підприємствами. Якщо підприємство може представляти інтерес для інвесторів, воно виставляється на приватизацію, якщо його потрібно зберегти в держвласності — залишається в управлінні Фонду, якщо не веде господарську діяльність, має незначні активи, вартість яких несуттєво перевищує борги — ліквідація, у разі неможливості розрахуватись з боргами за рахунок активів — банкрутство.
-
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52