У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники територіальних громад, освітні управлінці, керівництво обласної військової адміністрації, а також заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Реформа старшої школи, яка передбачає трирічну профільну середню освіту (10-12 класи), має на меті підвищення якості освіти та забезпечення рівного доступу для всіх дітей. Випускники 9 класів обиратимуть між академічними ліцеями, де зможуть поглиблено вивчати обрані предмети для підготовки до вступу у заклади вищої освіти, та професійними коледжами, які надаватимуть можливість здобути професію паралельно із середньою освітою.
На Черкащині приблизно 36 тисяч учнів 5-7 класів, які першими навчатимуться в оновленій старшій школі з 2027 року. У регіоні налічується 66 територіальних громад, і обласна рада затвердила мережу з 81 академічного ліцею. Однак демографічні показники свідчать, що в деяких громадах може не вистачити учнів для формування повноцінних профільних класів. Це створить виклики для забезпечення якісного освітнього процесу, і тому план потребує коригування.
Заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова підкреслила важливість громадських обговорень як платформи для діалогу.
– Громадські обговорення — це не про донесення готових рішень, – зауважила Надія Кузьмичова. – Це можливість почути громади, освітян, їхні пропозиції та запитання. Ми ставимо за мету забезпечити якісну і доступну освіту для кожної дитини. Важливо, що готуємо реформу завчасно. Активна підготовка почалася 2024 року, а з 2025 року розпочнеться пілотування. Тобто в уряду, громад і шкіл є час, щоб створити мережу академічних ліцеїв, пропілотувати нові підходи до навчання і врахувати результати під час масової реалізації реформи.
Заступник очільника області Олександр Шамрай наголосив на необхідності адаптації освітньої мережі до демографічних і географічних реалій регіону. За його словами. Черкащина активно долучилася до впровадження реформи, і сьогоднішній діалог з громадами — це крок до пошуку спільних рішень.
Наразі триває робота над розробкою стратегії впровадження профільної середньої освіти, оновленням положення про ліцей та фінансової моделі функціонування академічних ліцеїв.
– Кожна дитина має право навчатися у сучасній школі, з дійсно якісною, цікавою освітою, яка дасть їй можливість обрати свою майбутню професію, – зазначила менеджерка проєкту DECIDE Валентина Полторак. – Саме завдяки, зокрема, таким громадським обговоренням формується державна політика з найкращими рішеннями для втілення таких складних змін, як реформа старшої школи. На громадське обговорення зібралися лідери усіх 66 територіальних громад Черкащини. І тільки спільно, у дискусіях, в ухваленні часто складних рішень та компромісах формуються якісні зміни для майбутнього.
Більше про реформу можна прочитати на сайті.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
-
17:02Ветеранський спорт: стартував другий етап програми підтримки
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали другий етап прийому заявок на участь у програмі «Ветеранський спорт». Ця ініціатива надає…
17:02 -
14:29Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми відновлення України III. За його результатами погоджено ще 14…
14:29 -
13:48На Черкащині завершують опалювальний сезон
Опалювальний сезон фінішує на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. За словами очільника області, попри невтішні прогнози та щоденні загрози, в цілому він…
13:48 -
13:22З 1 квітня забронювати працівників можуть лише підприємства з оновленою критичністю
1 квітня усі бронювання, які були оформлені за старими правилами, втратять чинність. Продовжити бронювання своїх фахівців після цієї дати зможуть лише компанії, які вже оновили…
13:22 -
12:43Часткове відшкодування за придбане устаткування: на Черкащині стартував прийом заявок
Для підтримки сільськогосподарських кооперативів та сімейних фермерських господарств на Черкащині частково відшкодують вартість придбаної з 01 грудня минулого року сільськогосподарської техніки, обладнання чи устаткування. Прийом…
12:43 -
12:12Прозорість діяльності органів місцевого самоврядування: стартувало всеукраїнське опитування
Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування проводить опитування для представників органів місцевого самоврядування та громадськості. Опитування проводять…
12:12 -
11:47Актори з Коломиї покажуть вистави на Черкащині
Дві вистави дадуть актори Коломийського театру імені І. Озаркевича у Черкасах. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної спадщини ОВА. Черкащани та гості…
11:47 -
10:09На Черкащині триває робота із захисту прав дітей
Своєчасний супровід та захист. З початку 2025 року в області вже усиновили 7 дітей, влаштували під опіку, піклування – 15, до прийомних родин чи дитячих…
10:09 -
09:43Ціни ще на понад 100 ліків будуть знижені
Ціни ще на понад 100 ліків будуть знижені протягом квітня. Відповідні домовленості були досягнуті за результатами зустрічей міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з українськими…
09:43 -
08:41Загальні бойові втрати ворога станом на 1 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 916770 (+1540) осіб, танків ‒ 10505 (+9) од, бойових броньованих машин…
08:41 -
08:37Звернення Президента України
Бажаю здоров’я! Щойно говорив із Премʼєр-міністром Британії Кіром Стармером. Подякував за підтримку. Скоординували наші кроки – спільні кроки, нашу спільну дипломатію та роботу команд заради…
08:37 -
17:15єОселя: від початку року 1 345 українців отримали кредити на власне житло
Цьогоріч 1 345 українських родин отримали кредити на власне житло на загальну суму понад 2,4 млрд грн за програмою доступної іпотеки єОселя. Всього за весь…
17:15