Триває підготовка заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

МКІП готує заходи до 35-ї річниці Чорнобильської трагедії. Їх обговорили на засіданні Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2021 році заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

“Чорнобиль — набагато більше, ніж просто катастрофа. Ми маємо переосмислити його вплив на Україну. Адже трагедія незабаром стала темою для дискусій щодо прав людини, прав громадян, демократії та збереження природи. Після 26 квітня 1986 року світ розділився на «до» і «після». Сподіваємося, що план заходів з відзначення 35-ї річниці допоможе досягти нашої майбутньої мети — підняти питання важливості меморіалізації Чорнобилю. А також внесення Зони відчуження до світової спадщини ЮНЕСКО, що надасть можливість продемонструвати всьому світу вагу цієї спадщини та зберегти її для майбутніх поколінь”, – зазначив у ході засідання Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Зокрема, триває підготовка Всеукраїнської конференції “Критерії видатної універсальної цінності для номінування Чорнобильської зони до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, яку планують провести у травні 2021 року.

В рамках Міждисциплінарного форуму “Зона (не) відчуження” Міністерством підготовлена комплексна концепція комеморації Чорнобильської зони, яка має бути презентована та обговорена на онлайн-форумі 21-23 квітня.

Також, за словами Олександра Ткаченка, Міністерство пропонує включити загоризонтну радіолокаційну станцію “Дуга” до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення. Планується, що таке рішення буде прийнято Урядом вже найближчим часом.

Безпосередньо 26 квітня на території ВДНГ відбудеться відкриття експозиції “#35_років_уроків”. Її запуск у відкритому режимі стане можливим у разі послаблення обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання розповсюдження СОVID-19.

Стрічка новин