Три надкластерні та кластерні лікарні Черкащини надають безоплатну стаціонарну реабілітаційну допомогу
У Черкаській області військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у 3 кластерних та надкластерних лікарнях із 10. До кінця 2023 року, на виконання доручення міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, така допомога стане доступною й в решті лікарень відповідного рівня.
Всього по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. В кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Вони охоплять:
- пацієнтів із травмами спинного мозку;
- людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;
- людей із важкою нейротравмою;
- пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації;
- людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.
Мета реалізації проєкту – формування близько 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.
Доказову та ефективну реабілітацію мають надавати мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Відповідні фахівці зобов’язані послуговуватись принципами доказовості під час надання реабілітаційної допомоги. Це, зокрема, прописано в ліцензійних умовах для реабілітаційних центрів та відділень будь-якої форми власності. Електрофорез, магнітотерапія, дарсонваль та низка інших фізіотерапевтичних методів – не мають жодного стосунку до реабілітації.
Реабілітація – не про фізіотерапевтичну “магію” пасивної “реабілітації”. Оскільки жоден в світі прилад не допоможе пацієнту відновити втрачені функції. Доказова активна реабілітація – важка щоденна робота пацієнта й команди над поступовим поверненням втрачених функцій та/або компенсацією втраченого функціоналу. Такий вид реабілітації включає заняття на спеціальних тренажерах, чітко визначені фізичні вправи, напрацювання нових механік взаємодії із оточуючим світом. І все це під наглядом фахівців.
При цьому доказова реабілітація — безоплатна для людей та повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.
Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.
Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.
-
16:39Нові категорії присвоїли черкаським тренерам
Тринадцять тренерів області пройшли атестацію та отримали нові категорії. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Відповідно до наказів…
16:39 -
16:36Розпочався цьогорічний прийом заявок від фермерів на участь в програмі компенсації вартості розмінування агроземель
Фермери вже можуть подавати заявки на розмінування агроземель в межах державної програми компенсацій. На ці потреби в державному бюджеті передбачено один мільярд гривень. Подати заявку…
16:36 -
14:39Українці знову можуть подавати заявки на доступне житло єОселя в Дії
Роботи з відновлення доступу до сервісів державних реєстрів завершено. Українці знову можуть подавати заявки для участі у державній програмі пільгового іпотечного кредитування єОселя через застосунок…
14:39 -
14:18Триває відбір фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами
Мінветеранів продовжує приймати заяви на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, відповідно до оновленого професійного стандарту. Кандидати можуть…
14:18 -
13:57У Давосі Президент відвідав виставку, присвячену боротьбі України проти російської агресії
В Українському домі в Давосі Президент Володимир Зеленський відвідав виставку Your Country First – Win With Us, яку відкрили на час проведення Всесвітнього економічного форуму.…
13:57 -
11:51З 29 січня запрацює субсидія на оренду житла для ВПО
Для багатьох українців, які змушені були через війну залишити власні домівки і переїхати жити в інші регіони країни, найболючішим залишається питання житла. З метою допомогти…
11:51 -
11:24Вишивана пам’ять Курщини, Білгородщини та Кубані вийшла на поштових марках України
У День Соборності Укрпошта презентувала поштовий випуск «Український народний одяг. Курщина. Білгородщина. Кубань». Це, зокрема, реакція компанії на політику Кремля щодо викривлення історії та національної…
11:24 -
10:22На Черкащині обліковують диких мисливських тварин
Облік чисельності диких парнокопитних і хутрових мисливських тварин розпочався 10 січня в мисливських угіддях області. Він триватиме до 5 лютого. Про це інформують в управлінні…
10:22 -
09:26Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 січня
Доба в області почалась із тривог. По ворожих повітряних цілях працювали сили ППО. За попередніми даними, в межах нашої території знищено російський БпЛА. - Минулось…
09:26 -
09:24Проєкт «100 майстерень»: уряд інвестує 540 млн грн у розвиток професійної освіти у 2025 році
Уряд України схвалив зміни до порядку використання коштів субвенції, спрямованої на створення сучасних майстерень і лабораторій у закладах професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти. У…
09:24 -
08:57Загальні бойові втрати ворога станом на 23 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 825320 (+1340) осіб, танків ‒ 9850 (+6) од, бойових броньованих машин…
08:57 -
08:49Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Аргентини
В Українському домі в Давосі відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Аргентини Хав’єра Мілея. Глава Української держави подякував за незмінну підтримку України в…
08:49