Топ-5 послуг для внутрішньо переміщених українців від Державної служби зайнятості
1. Пошук роботи. Пошук роботи став легшим завдяки сучасним інструментам, які надає Служба зайнятості. Шукати роботу можна самостійно через Єдиний портал вакансій або мобільний додаток ДСЗ. Якщо ви потребуєте додаткової допомоги, можна скористатися послугою індивідуального супроводу. В такому випадку фахівці Служби зайнятості підберуть вакансії, враховуючи ваш досвід, освіту та особисті уподобання. Окрім власної бази вакансій, використовуються також ресурси відкритого ринку праці та сайти-партнери. Для отримання цієї послуги достатньо звернутися до найближчого центру зайнятості або зареєструватися як безробітний через портал «Дія», мобільний додаток ДСЗ чи на офіційному сайті Служби.
2. Професійне навчання. Для того, щоб покращити свої можливості на ринку праці, можна пройти професійну підготовку. Таке навчання є безоплатним для зареєстрованих безробітних і проводиться в центрах професійно-технічної освіти Служби зайнятості. У цих центрах можна здобути понад 98 робітничих професій та пройти близько 400 освітніх програм. Вони функціонують у різних містах України, зокрема в Рівному, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Сумах, Івано-Франківську та Львові. Навчання можна пройти як за власним бажанням, так і за направленням роботодавця.
3. Навчання за ваучером. Внутрішньо переміщені українці без статусу безробітного, які вже мають професійно-технічну чи вищу освіту, можуть отримати ваучер на навчання на 30 тис. гривень. Ці гроші можна витратити на курси підвищення кваліфікації або для здобуття нової професії. Програма пропонує одну зі 155 професій та спеціальностей. Заявку на ваучер можна подати онлайні на сайті Служби зайнятості або в найближчому центрі зайнятості. Також можна взяти участь в експериментальному проекті навчання жінок на «чоловічі» професії. Ця програма надає можливість внутрішньо переміщеним українкам освоїти нові навички в сферах, які традиційно вважаються чоловічими професіями, а роботодавцям — можливість залучити висококваліфікованих спеціалістів. В рамках проекту навчання жінок здійснюється на замовлення роботодавця, коштом Фонду соцстрахування на випадок безробіття, а після здобуття нової професії жінки будуть працевлаштовані.
4. Грант на власну справу. Служба зайнятості підтримує підприємницьку ініціативу переселенців та пропонує гранти на створення або розширення власної справи. Суми грантів становлять від 50 до 250 тис. гривень. Переселенці зі статусом учасника бойових дій або їх подружжя можуть претендувати на гранти від 250 тис. до 1 млн гривень. Заявки на участь у грантових програмах подаються через Дію разом із бізнес-планом.
5. Компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Служба зайнятості також надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають внутрішньо переміщених громадян. Компенсація надається у розмірі мінімальної заробітної плати, яка наразі 8 тис. гривень, і надається протягом трьох місяців. Якщо працевлаштований ВПО має інвалідність, компенсація продовжується на півроку.
Ще більше можливостей для ВПО завдяки сервісу «Єдиного вікна». Тут зібрані всі організації-партнери Служби зайнятості, готові допомогти з матеріальною, юридичною та психологічною підтримкою, а також відновленням документів. Заходьте в розділ «Єдиного вікна» на офіційному сайті Служби та отримуйте допомогу просто й швидко.
За інформацією Державної служби зайнятості України
-
14:58Черкаські спортсмени вибороли нагороди на чемпіонаті Європи з таеквон-до
Спортсмени з Черкащини у складі національної збірної України гідно виступили на чемпіонаті Європи з таеквон-до. Він проходив з 24 по 27 квітня в місті Сараєво…
14:58 -
13:41Як трансформується освіта і наука в Україні
В Україні триває трансформація освіти і науки. Буде більше безпечних шкіл, сучасних програм, цифрових рішень і підтримки для студентів та науковців. Зміни охоплюють усі рівні…
13:41 -
13:33Ціна на електроенергію для населення залишається незмінною
Кабінет Міністрів продовжив дію «Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» до…
13:33 -
11:12Родина для дитини: для претендентів в усиновлювачі розробили нові онлайн-курси
Два нових онлайн-курси розробили для підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, а також буде корисним для всіх, хто прийняв дитину у…
11:12 -
10:59Контракт 18-24: Як отримати 1 млн грн добровольцям, які у віці 18-24 роки приєдналися до війська до старту проєкту
Добровольці, які у віці 18-24 роки приєдналися до війська і служили у період з 24 лютого 2022 року по 13 лютого 2025 року і є…
10:59 -
10:09Brave1 два роки: в Україні запустили маркетплейс оборонних технологій для військових
Кластер оборонних технологій Brave1 уже два роки допомагає українським defense tech-розробникам створювати інноваційні рішення заради технологічної переваги над ворогом. Тепер запускаємо на його базі Brave1…
10:09 -
10:01Власна справа: 7 млрд грн податків сплатили до бюджету грантери програми
Ще 455 українців стали переможцями чергової хвилі програми «Власна справа». Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу на 106 млн грн. Загалом від старту…
10:01 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/YVPlLH3DSuw Бажаю здоров’я, шановні українці! Коротко про сьогодні. Черкащина – триває зараз робота, щоб відновити постачання газу. Після удару «шахедів» є пошкодження інфраструктури – критичної інфраструктури,…
09:00 -
08:53Загальні бойові втрати противника станом на 29 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 950 860 (+1 060) осіб; танків ‒ 10 728 (+5) од;…
08:53 -
17:06На Черкащині прогнозують помірне тепло
Цьогорічні заморозки переслідують Черкащину. Пізні, тривалі та інтенсивні. Втім в останні два дні квітня утримається малохмарна та суха погода з помірним теплом вдень 16-18º та…
17:06 -
15:58Цьогоріч українці отримали понад 90 тис. засобів реабілітації
За даними Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, у першому кварталі 2025 року 27 тис. українців отримали понад 90 тис. допоміжних засобів реабілітації (ДЗР) —…
15:58 -
15:51Як оформити допомогу на дитину з тяжким захворюванням, якій не встановлено інвалідність?
Держава допомагає родинам, у яких діти мають тяжкі захворювання – навіть без встановлення інвалідності. Щомісячна виплата – два прожиткові мінімуми на дитину відповідного віку. Детальніше…
15:51