Топ-5 послуг для внутрішньо переміщених українців від Державної служби зайнятості
1. Пошук роботи. Пошук роботи став легшим завдяки сучасним інструментам, які надає Служба зайнятості. Шукати роботу можна самостійно через Єдиний портал вакансій або мобільний додаток ДСЗ. Якщо ви потребуєте додаткової допомоги, можна скористатися послугою індивідуального супроводу. В такому випадку фахівці Служби зайнятості підберуть вакансії, враховуючи ваш досвід, освіту та особисті уподобання. Окрім власної бази вакансій, використовуються також ресурси відкритого ринку праці та сайти-партнери. Для отримання цієї послуги достатньо звернутися до найближчого центру зайнятості або зареєструватися як безробітний через портал «Дія», мобільний додаток ДСЗ чи на офіційному сайті Служби.
2. Професійне навчання. Для того, щоб покращити свої можливості на ринку праці, можна пройти професійну підготовку. Таке навчання є безоплатним для зареєстрованих безробітних і проводиться в центрах професійно-технічної освіти Служби зайнятості. У цих центрах можна здобути понад 98 робітничих професій та пройти близько 400 освітніх програм. Вони функціонують у різних містах України, зокрема в Рівному, Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Сумах, Івано-Франківську та Львові. Навчання можна пройти як за власним бажанням, так і за направленням роботодавця.
3. Навчання за ваучером. Внутрішньо переміщені українці без статусу безробітного, які вже мають професійно-технічну чи вищу освіту, можуть отримати ваучер на навчання на 30 тис. гривень. Ці гроші можна витратити на курси підвищення кваліфікації або для здобуття нової професії. Програма пропонує одну зі 155 професій та спеціальностей. Заявку на ваучер можна подати онлайні на сайті Служби зайнятості або в найближчому центрі зайнятості. Також можна взяти участь в експериментальному проекті навчання жінок на «чоловічі» професії. Ця програма надає можливість внутрішньо переміщеним українкам освоїти нові навички в сферах, які традиційно вважаються чоловічими професіями, а роботодавцям — можливість залучити висококваліфікованих спеціалістів. В рамках проекту навчання жінок здійснюється на замовлення роботодавця, коштом Фонду соцстрахування на випадок безробіття, а після здобуття нової професії жінки будуть працевлаштовані.
4. Грант на власну справу. Служба зайнятості підтримує підприємницьку ініціативу переселенців та пропонує гранти на створення або розширення власної справи. Суми грантів становлять від 50 до 250 тис. гривень. Переселенці зі статусом учасника бойових дій або їх подружжя можуть претендувати на гранти від 250 тис. до 1 млн гривень. Заявки на участь у грантових програмах подаються через Дію разом із бізнес-планом.
5. Компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Служба зайнятості також надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають внутрішньо переміщених громадян. Компенсація надається у розмірі мінімальної заробітної плати, яка наразі 8 тис. гривень, і надається протягом трьох місяців. Якщо працевлаштований ВПО має інвалідність, компенсація продовжується на півроку.
Ще більше можливостей для ВПО завдяки сервісу «Єдиного вікна». Тут зібрані всі організації-партнери Служби зайнятості, готові допомогти з матеріальною, юридичною та психологічною підтримкою, а також відновленням документів. Заходьте в розділ «Єдиного вікна» на офіційному сайті Служби та отримуйте допомогу просто й швидко.
За інформацією Державної служби зайнятості України
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26