«Ти як?»: Черкащина презентувала свої напрацювання в реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я
1,5 тис. надавачів послуг, більше 20 тис. учасників, 200 тематичних заходів і найголовніше – унормування практики надання та отримання психологічної допомоги. Черкащина презентувала свої напрацювання в реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Щоб ознайомитися з практиками області з наближення психосоціальних послуг до громадян, на Черкащину завітали регіональні координатори програми з майже всіх областей України на чолі з керівницею Координаційного центру психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксаною Збітнєвою та директоркою з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, радницею Прем’єр-міністра України Іриною Микичак.
– Черкащина, як і решта областей, бере участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала Олена Зеленська, – зауважив очільник області Ігор Табурець під час установчої зустрічі в Каневі. – Вибудовуючи систему психологічної допомоги, оперуємо не категоріями чи цифровими показниками, а орієнтуємося на людей: у медицині, соціальній галузі, освіті. Такий принцип мають переймати і наші громади. Адже психосоціальна послуга тоді дієва, коли доступна будь-де. Для цього створюємо на місцях базові сервіси. Наше спільне завдання: зламати стереотип про те, що психоемоційний стан – другорядна річ. Маємо дбати про ментальне здоров’я просто зараз. Це стосується абсолютно всіх: як військових, так і цивільних.
На Черкащині в більшості тергромад уже введено 56 посад психологів до штатів надавачів соціальних послуг, створено 34 ветеранські простори. До кінця року вони мають з’явитися в усіх громадах. Також функціонують 10 центрів життєстійкості. Отримати послуги з ментального здоров’я жителі області також можуть у 29 медзакладах.
– Наша мета – розбудова справді дієвої та життєздатної системи з надання психосоціальних послуг для всіх жителів області, які цього потребують, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Ми продемонстрували нашим колегам, як працюють та імплементують послугу з ментального здоров’я на первинній ланці медицини, у соціальних закладах, де проживають люди, які потребують особливої уваги та турботи. Важливим елементом є навчання та виховання нової генерації освітян, які розуміють важливість екологічної підтримки дітей, що зростають в умовах війни. Проведена ґрунтовна робота, однак попереду – ще більше викликів і завдань. Однак ми розуміємо важливість поставлених завдань. Ми робимо послугу для людей, а не для галочки. Врятуємо людину, і людина зможе все.
Регіональні координатори відвідали Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги, Гельмязівський психоневрологічний інтернат, ознайомилися з роботою Центру ментального здоров’я Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Інститут післядипломної освіти педагогічних працівників і тимчасового притулку для осіб і сімей із дітьми в Черкасах.
– У співпраці з усіма службами поступово масштабуємо програму на рівні області, розширюємо коло надавачів та отримувачів послуг із ментальної підтримки, – розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Черкаській області Вікторія Шепіль. – Нам важливо об’єднувати зусилля в усіх галузях, враховувати напрацювання. Поступово збільшуємо кількість представників програми на місцях. Так, визначено 7 пілотних громад, де вже працюють консультанти Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Вони апробують проєкти та відпрацьовують ініціативи, які будуть масштабуватися на весь регіон.
-
10:17Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 жовтня
Майже десять годин поспіль Черкащина була на тривозі. У цей час оборонці неба відбивали чергові ворожі атаки. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. За…
10:17 -
15:30У Ватикані Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу
Президент України Володимир Зеленський у Ватикані провів зустріч із Державним секретарем Святого Престолу кардиналом П’єтро Пароліном і секретарем з відносин між державами та міжнародними організаціями…
15:30 -
15:18Пільгові кредити, гранти, стимулювання попиту – прем’єр-міністр озвучив переваги програми політики «Зроблено в Україні»
Держава допомагає українським виробникам, інвестує кошти в їхню підтримку, оскільки такі інвестиції примножуються та повертаються назад — у вигляді податків, нових робочих місць, нових технологій,…
15:18 -
14:16Пряма комунікація: Наталія Кравченко зустрілася з керівниками громад Черкаського району
Розширення мережі ветеранських просторів. Підтримка внутрішньо переміщених людей. Дієвий та якісний медичний супровід громадян. Ці та інші питання розглянули на розширеній нараді під головуванням першої…
14:16 -
14:00На Черкащині зустріли черговий евакуаційний потяг
Уночі на Черкащині зустріли ще один евакуаційний потяг із Донеччини. Уже другий на тижні. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. Як він розповів, цього…
14:00 -
12:23З початку року держава компенсувала підприємцям 224 млн грн за працевлаштування ВПО
Йдеться про понад 8 тисяч роботодавців, які взяли на роботу 11 300 внутрішніх переселенців. Наразі за кожного працевлаштованого з-поміж ВПО, який набув цей статус після…
12:23 -
12:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі продовжують відслідковувати в області
Оголошені через систему Prozorro публічні закупівлі відслідковують на Черкащині. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність». Так, із 3 по 11 жовтня…
12:17 -
12:12До уваги бюджетних установ: змінено порядок інформування про укладений договір
Бюджетні установи, що беруть участь у Національній програмі інформатизації, зобов'язані повідомляти про укладені договори щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, вартістю менше 500 тис. грн.…
12:12 -
12:09Ігор Табурець про ситуацію в області на 11 жовтня
Дев'ять із половиною годин поспіль Черкащина була на тривозі. Зокрема, через ворожі БпЛА, що рухалися з різних напрямків і змінювали маршрути. Про це повідомив начальник…
12:09 -
11:58Черкаській екстренці передали автопідсилення
Новий автомобіль поповнив автопарк екстреної медичної допомоги Черкащини. «Швидка» типу «С» на базі Ford Transit має все необхідне медичне устаткування. Вона готова одразу стати до…
11:58 -
11:46Робота без бар’єрів: 77 млн грн компенсувала держава роботодавцям за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Держава компенсувала роботодавцям 77 млн грн за облаштування робочих місць для 1200 фахівців з інвалідністю від початку 2024 року. Про це повідомила заступник міністра економіки…
11:46 -
10:47Цифровізація медичної галузі: які цифрові послуги вже доступні для українців
Електронна система охорони здоров'я – це найбільша ІТ-система в Україні, яка зберігає інформацію про здоров'я 35 млн людей. Вона є основою цифрової трансформації медицини. Які…
10:47