«Ти як?»: Черкащина презентувала свої напрацювання в реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я

1,5 тис. надавачів послуг, більше 20 тис. учасників, 200 тематичних заходів і найголовніше – унормування практики надання та отримання психологічної допомоги. Черкащина презентувала свої напрацювання в реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Щоб ознайомитися з практиками області з наближення психосоціальних послуг до громадян, на Черкащину завітали регіональні координатори програми з майже всіх областей України на чолі з керівницею Координаційного центру психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксаною Збітнєвою та директоркою з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, радницею Прем’єр-міністра України Іриною Микичак.

– Черкащина, як і решта областей, бере участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала Олена Зеленська, – зауважив очільник області Ігор Табурець під час установчої зустрічі в Каневі. – Вибудовуючи систему психологічної допомоги, оперуємо не категоріями чи цифровими показниками, а орієнтуємося на людей: у медицині, соціальній галузі, освіті. Такий принцип мають переймати і наші громади. Адже психосоціальна послуга тоді дієва, коли доступна будь-де. Для цього створюємо на місцях базові сервіси. Наше спільне завдання: зламати стереотип про те, що психоемоційний стан – другорядна річ. Маємо дбати про ментальне здоров’я просто зараз. Це стосується абсолютно всіх: як військових, так і цивільних.

На Черкащині в більшості тергромад уже введено 56 посад психологів до штатів надавачів соціальних послуг, створено 34 ветеранські простори. До кінця року вони мають з’явитися в усіх громадах. Також функціонують 10 центрів життєстійкості. Отримати послуги з ментального здоров’я жителі області також можуть у 29 медзакладах.

– Наша мета – розбудова справді дієвої та життєздатної системи з надання психосоціальних послуг для всіх жителів області, які цього потребують, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Ми продемонстрували нашим колегам, як працюють та імплементують послугу з ментального здоров’я на первинній ланці медицини, у соціальних закладах, де проживають люди, які потребують особливої уваги та турботи. Важливим елементом є навчання та виховання нової генерації освітян, які розуміють важливість екологічної підтримки дітей, що зростають в умовах війни. Проведена ґрунтовна робота, однак попереду – ще більше викликів і завдань. Однак ми розуміємо важливість поставлених завдань. Ми робимо послугу для людей, а не для галочки. Врятуємо людину, і людина зможе все.

Регіональні координатори відвідали Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги, Гельмязівський психоневрологічний інтернат, ознайомилися з роботою Центру ментального здоров’я Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Інститут післядипломної освіти педагогічних працівників і тимчасового притулку для осіб і сімей із дітьми в Черкасах.

– У співпраці з усіма службами поступово масштабуємо програму на рівні області, розширюємо коло надавачів та отримувачів послуг із ментальної підтримки, – розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Черкаській області Вікторія Шепіль. – Нам важливо об’єднувати зусилля в усіх галузях, враховувати напрацювання. Поступово збільшуємо кількість представників програми на місцях. Так, визначено 7 пілотних громад, де вже працюють консультанти Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Вони апробують проєкти та відпрацьовують ініціативи, які будуть масштабуватися на весь регіон.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

Стрічка новин