Територіальна оборона на Черкащині: що передбачає президентський законопроєкт
Посилення Збройних Сил України та розвиток в кожній області територіальної оборони ініціює Президент України Володимир Зеленський. Відповідні законопроєкти № 5557 та №5558 Глава держави подав у травні до Верховної Ради.
Передбачається, що сили територіальної оборони (ТрО) стають окремим родом сил ЗСУ. Війська ТрО залучатимуться для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій. Територіальна оборона включатиме дві складові – військову і добровольчу. Військова – бригади територіальної оброни у кожній області, а також батальйони у кожній громаді. Добровольча – добровольчі загони у громадах.
У кожній області формується окрема бригада територіальної оборони та створюється штаб зони територіальної оборони. Керівником зони є голова обласної державної адміністрації, а начальником штабу – командир бригади. Крім цього, в штабі працюють представники інших представлених у регіоні сил безпеки та сил оборони, а також необхідних цивільних структур. Такий склад дозволяє поєднати військових, правоохоронців, рятувальників, цивільних в одній структурі для виконання низки важливих для областей завдань, наприклад, захисту важливих для місцевих жителів об’єктів інфраструктури чи ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Законопроект вплине на життя тих громад, де будуть створені добровольчі загони територіальної оборони. У таких громадах з’явиться можливість долучитись до територіальної оборони, а відповідний підрозділ виконуватиме завдання, що також й в інтересах самої громади. Адже оборона важливого об’єкту, наприклад, місцевої теплоелектроцентралі, що забезпечуватиме її безперервне функціонування, впливає на життя громади.
Уже у самому визначенні національного спротиву розкривається концептуальний підхід до всенародного характеру оборони держави та вказується охоплення усієї території України діями з її захисту. Територіальна оборона ведеться по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору ведеться на тимчасово окупованій територій або території України, яка захоплена агресором (противником) під час збройної агресії проти України. Це суттєво посилює обороноздатність нашої держави, адже потенційний агресор буде знати, що в кожній області, в кожному районі є організовані підрозділи, які в будь-яку мить готові дати йому відсіч, навіть якщо йому вдасться захопити окремі українські території.
Якщо якась територія буде окупована противником, то там організується рух опору. Його учасникам надається повноцінний соціально-правовий захист, що є сильним мотивуючим фактором для долучення населення до протидії агресивним діям окупанта.
Цей підхід, безумовно, вплине й на агресивні Російської Федерації, адже вона буде змушена зважати на наявність територіальної оборони у випадку планування подальших наступальних дій, а також на діяльність руху опору на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Донецької та Луганської областей.
-
14:47Загиблому захиснику з Золотоніщини присвоєно звання Герой України з удостоєння ордена “Золота Зірка”
Він міг відступити. Але залишився, щоб прикрити побратимів. Він міг врятувати себе, але обрав порятунок інших. Сергій Юрчик – молодший лейтенант, командир механізованого взводу 13…
14:47 -
13:37Волонтерам спростили можливість гуманітарної підтримки військових та ВПО
Кабінет Міністрів України розширив можливості для надання благодійної допомоги, оновивши перелік товарів і послуг, що звільняються від оподаткування. Відповідні зміни підготувало Мінсоцполітики за участі волонтерів…
13:37 -
12:17Понад 4,3 млрд грн спрямовано на компенсації за знищене житло для ВПО
У грудні 2024 року Уряд ухвалив постанову, розроблену Мінсоцполітики спільно з Мінрозвитку та Мінфіном, завдяки якій внутрішньо переміщені особи, котрі очікують на компенсацію за знищене…
12:17 -
10:03За січень платники Черкащини спрямували до зведеного бюджету на 712 млн грн більше, ніж торік
За січень 2025 року платники Черкаської області до бюджетів усіх рівнів сплатили 2 667,5 млн грн податків, зборів та платежів. Порівняно з фактом січня…
10:03 -
09:52Програма «Кусаноне»: громади Черкащини навчали, як залучати ресурси
Як подати заявку для участі у програмі «Кусаноне», які зміни та новації. Для сотні фахівців територіальних громад, районних державних адміністрацій, а також представників закладів охорони…
09:52 -
09:22Як бізнесу отримати кредит від держави на придбання енергообладнання?
Український бізнес може отримати кредит від держави на придбання енергообладнання. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й Уряду, спрямованої на допомогу…
09:22 -
08:25Загальні бойові втрати ворога станом на 5 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 05.02.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 844070 (+1140) осіб,танків ‒ 9947 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 20721 (+12)…
08:25 -
08:22Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні РНБО. Урядовці – прем’єр-міністр Шмигаль, перша віцепрем’єр Свириденко – доповіли щодо програм підтримки наших людей – громадян України…
08:22 -
08:19Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 лютого
Ніч в області минула з тривогами в усіх районах. Про це інформує очільник Черкащини Ігор Табурець. У цей час по ворожих повітряних цілях працювали сили…
08:19 -
16:21Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду та регулювання цін.…
16:21 -
16:01“Кожна дитина має право на родину”: як на Черкащині підтримують сиріт і переселенців
Щомісяця в області 20 дітей набувають статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Начальниця служби у справах дітей Оксана Покатілова зазначає, що основне завдання держави…
16:01 -
15:53Діагностика та лікування: в обласному онкоцентрі розповіли про рівень захворюваності на рак на Черкащині
Смертей від онкології на Черкащині стало менше. Втім дагностованих захворювань побільшало. Торік в Україні на рак захворіли 110 тисяч людей, із них 5 300 —…
15:53