Тергромади Черкащини – лідери із впровадження ініціативи «Сади Перемоги» по Україні
На передовій продовольчого фронту. Громади області активно долучилися до ініціативи «Сади Перемоги». Нині ж область – лідер за кількістю прийнятих програм самозабезпечення продовольством в територіальних громадах. Про це розповів заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Турченяк під час онлайн-конференції.
Ініціатива «Сади Перемоги» проекту SURGe впроваджується за фінансової підтримки Уряду Канади. Від початку втілення цієї продовольчої програми цьогоріч навесні, територіальні громади області активно долучилися до її реалізації на місцях.
– Програму самозабезпечення продовольством уже ухвалили 22 територіальні громади, – відзначив Олександр Турченяк. – Ще близько 10 працюють над розробкою аналогічних програм. У цей непростий час Черкащина, як тилова область, тримає продовольчий фронт. Завдяки вирощеній агропродукції, підтримуємо внутрішньо переміщених осіб, які нині проживають в області, а це понад сто п’ятдесят тисяч осіб, направляємо допомогу на передову та в регіони, де точаться бойові дії.
Найбільше затверджених програм у межах ініціативи «Сади Перемоги» у Черкаському та Звенигородському районах. Утім на місцях цього року збільшили площі висадки овочів повсюдно. Зокрема, ввели в обіг комунальні землі, які раніше не використовувалися, вирощували агропродукцію самостійно у домогосподарствах.
– У час війни забезпечення продовольством – одне із наших основних завдань, – наголосив заступник очільника області. – На жаль, зараз ми спостерігаємо достатньо напружену ситуацію з цим. Агресія з боку сусідньої держави стала додатковим стимулом для розвитку та розширення сільгоспвиробництва. Тому підтримка аграрної галузі міжнародними партнерами є зараз надважливою.
«Сади Перемоги» стали своєрідною логічною реакцією на ті загрози та виклики для України та всього світу, які виникли через повномасштабне вторгнення. Мета цієї ініціативи – допомогти із забезпеченням збалансованої їжі тих, хто того потребує в Україні. Адже ще у квітні третина домогосподарств нашої держави відчувала нестачу у продуктах харчування. Ініціатива має два напрямки: продовольча безпека домогосподарств та територіальних громад.
Кожна ТГ самостійно визначає свої потреби і свої способи розвитку «Садів Перемоги». Відповідно до потреб учасникам програми забезпечують:
- надання насіння та посадкового матеріалу;
- закупівля корму для птахівництва в індивідуальних домогосподарствах;
- закупівля малої техніки для обробітку невеликих масивів земель;
- закупівля портативного обладнання для виготовлення крупів з місцевої сировини в невеликих обсягах у самій громаді;
- закупівля обладнання для виготовлення м`ясних та овочевих консервів та ін.
Керівниця напряму продовольчої безпеки SURGe Тетяна Лебухорська зазначила, що проект підтримує територіальні громади Черкащини не лише посадковим матеріалом, а й технікою. Сьогодні Буцька селищна територіальна громада Уманського району отримала від проекту сучасний трактор із навісним обладнанням для подальшої реалізації ініціатив проекту SURGe, раніше вона також отримала автоклави.
Також громади-учасниці “Садів Перемоги” забезпечувались і іншою технікою. Так, Чигиринська територіальна громада Черкаського району: сушарка, автоклав, морозильна камера, професійна електросковорідка, електроплита, мотоблок. Також громади отримували насіння, добрива, засоби захисту рослин, банки і кришки для консервації. Така допомога є суттєвою і спонукає громади до розширення діяльності в рамках реалізації проекту.
Наприкінці онлайн-конференції Олександр Турченяк зазначив, що роль аграрного сектору та продовольчої безпеки суттєво зросла в умовах війни. І тут надзвичайно важлива ініціатива саме територіальних громад реалізовувати проект «Сади перемоги».
Він також закликав територіальні громади скористатися успішними кейсами Буцької, Чигиринської та Селищенської територіальних громад.
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24