Терапія працею: три соціальні майстерні відкриють в області
Фелт-майстерня, кондитерська-пекарня, кулінарна майстерня – у трьох громадах Черкащини розвиватимуть соціальний простір для людей з інвалідністю різного віку. Допомагатиме у цьому Благодійно організація «Фонд родини Нечитайло». Меморандум про співпрацю із запуску та розвитку трьох майстерень на подальші три роки підписали Департамент соцзахисту населення ОДА та благодійники.
Відкрити соціальні майстерні планують вже цього року у Чигирині, Умані та Золотоноші. Бюджет запуску майстерень сягає 900 тисяч гривень. Вклад фонду – 660 тисяч, решту додадуть партнери. Надалі фінансову та організаційну підтримку вони отримуватимуть упродовж трьох років, зазначає голова БО «Фонд родини Нечитайло» Вікторія Миколюк.
– Черкащина стала для нас плідним партнером, з яким співпрацюємо уже більше 5-ти років. – розповідає пані Вікторія. – Стартували ми з проекту розвитку соціальних перевезень для людей з інвалідністю у чотирьох територіальних громадах: Чорнобаї, Звенигородці, Золотоноші, Умані. Ми також втілили проект «Університет третього віку». Для мене особисто було відкриттям, що люди похилого віку мають потребу в освіті, спілкуванні поза домом. Ми ніколи не йдемо з проектів та завжди відслідковуємо користь для людини. Крім тогог, дотримуємося принципу системної благодійності: вислуховуємо тих, хто надає послугу, і тих, хто її отримує, узагальнюємо та використовуємо набутий унікальний досвід у наступних проектах.
Запуску трьох майстерень передувала значна робота усіх команд. Водночас, переконана благодійниця, різноманіття соціальних майстерень може змінити сьогодення людей з інвалідністю та їхніх близьких.
Надалі ж в області планують посилювати взаємодію між проектами. Загалом за час співпраці з фондом на Черкащині вдалося реалізувати 25 проектів вартістю 10 млн грн. Кожен з них – унікальний, відзначає директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало, та насамперед допомагає людям реалізувати себе та свої соціальні потреби.
– Кожна з громад подала власні проекти на конкурс та була відібрана для подальшої реалізації запропонованого, адже зацікавили фонд родини Нечитайло ідеєю та очікуваними результатами від реалізації, – відзначає Руслан Чикало. – Це не одноденні проекти, а проекти, які працюють, мають результат та позитивно змінюють життя людей. Загалом всі проекти взаємопов’язані: один проект витікає з іншого. Це забезпечує комплексність соціальних послуг для людей та забезпечує поштовх до розвитку у громадах.
Загалом вже цього року запустять:
- Фелт-майстерню декоративно-прикладного мистецтва «Мій теплий світ» на базі КУ «Інклюзивний ресурсний центр Чигиринської міської ради».
- Кондитерська-пекарня «Корисна кондитерська» на базі Золотоніського центру надання соціальних послуг.
- Кулінарна майстерня «Виплигасики» на базі Центру інтегрованих соціальних послуг міста Умані.
-
14:30Зроблено в Україні: Покупці вітчизняної техніки та обладнання вперше отримають 15% компенсації її вартості
Міністерство економіки спрямувало понад 10 млн грн на часткову компенсацію (15%) вартості (без ПДВ) українських техніки та обладнання, придбаних від 22 жовтня до 1 грудня.…
14:30 -
14:22Уряд виділив додатково 400 млн грн на придбання житла ветеранам
Уряд виділив додатково 400 млн грн на придбання житла ветеранам у 2024 році, - повідомила міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова. - Додаткові кошти…
14:22 -
14:08Виставка “Різдвяна” в Художньому музеї Черкас
У Черкаському художньому музеї відкрили виставку "Різдвяна", на якій щороку демонструють роботи митців Черкащини до зимових свят. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони…
14:08 -
14:06Із початку року в Україні проведено 467 органних трансплантацій
Черкаський клінічний онкологічний центр серед лідерів за кількістю трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин. Про це повідомляється в Міністерстві охорони здоров’я України. Щороку близько 5 000 людей…
14:06 -
13:32Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
У Черкаській області, за попередній тиждень з 16 по 22 грудня захворіли 4 547 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Про це повідомляє Черкаський обласний…
13:32 -
11:55За 2024 рік грантову допомогу на розвиток садів та теплиць отримали 111 агровиробників на суму 477,2 млн грн
З початку 2024 року грантову допомогу на розвиток садів та теплиць від Уряду отримали 111 агровиробників. Загальна сума грантів склала 477,2 млн грн. З них…
11:55 -
11:02МЗС додатково спростило отримання консульских послуг для українців за кордоном
Кабінет Міністрів України ухвалив розроблену МЗС постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо надання окремих публічних послуг та вчинення окремих консульських дій за заявами осіб, які…
11:02 -
10:21Друга стратегічна сесія з відновлення та розвитку макрорегіонів відбулася на Черкащині
На Черкащині відбулася друга стратегічна сесія з відновлення та розвитку макрорегіонів. Свої напрацювання та стан стратегічного планування презентували наша область, а також Вінниччина та Житомирщина.…
10:21 -
10:05Синоптики попереджають про туман та високу вологість
Надходження більш теплого та вологого повітря балканського походження збереже на Черкащині переважну хмарну з туманами погоду. Температурний фон підвищиться до 2-4º тепла. Про це повідомляється…
10:05 -
09:28Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 грудня
Остання тривога на Черкащині тривала понад дев'ять годин поспіль. У цей час у межах області знищено чотири ворожих БпЛА. Про це овідомляє начальник Черкаської ОВА…
09:28 -
09:18Дашборди ФДМУ: зручний інструмент для аналізу та моніторингу ринку державного майна
Фонд державного майна України удосконалює інноваційні цифрові сервіси – дашборди, які візуалізують в реальному часі динаміку орендних та приватизаційних процесів державного майна. Інструменти доступні за…
09:18 -
09:08Загальні бойові втрати противника станом на 23 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.12.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 776090 (+1990) осіб,танків ‒ 9615 (+6) од,бойових броньованих машин ‒ 19885 (+15)…
09:08