Тариф за розподіл природного газу на Черкащині один з найнижчих

Теперішній тариф за транспортування газу в Черкаській області залишається одним із найнижчих.

Надають послуги з розподілу природного газу в області два оператори газорозподільних мереж – АТ «Черкасигаз» та ПрАТ «Уманьгаз».

Так, із 1 січня 2021 року тариф на послуги розподілу природного газу для АТ «Черкасигаз» становить 0,54 гривні за 1 кубометр без ПДВ. Тариф збільшився на 7 копійок у порівнянні до минулорічного тарифу.

Ми працюємо за регульованим тарифом, яке встановлює НКРЕКП. «Черкасигаз» не має впливу на формування тарифу на розподіл природного газу. На території нашої ліцензійної діяльності наш тариф один із найнижчих на території нашої держави. Така ситуація у нас склалася тому, що за рік ми розподіляємо приблизно 1,5 мільярда кубів газу. І доля в цьому балансі населення, яке споживає газ на території нашої діяльності, складає близько 15%. Тому така низька ціна для населення, – каже перший заступник голови правління АТ «Черкасигаз» Олександр Півень.

19 січня 2021 року НКРЕКП знизила тарифи на розподіл природного газу для черкаської ПрАТ «Уманьгаз». Це сталося після звернення Черкаської ОДА. Відтак тариф на розподіл газу ПрАТ «Уманьгаз» зменшився із 2,08 грн та складатиме 1,78 грн за кубометр без ПДВ.