МОН розпочинає приймати заявки від громад через платформу DREAM
Відсьогодні стартує подання заявок на отримання державної субвенції для капітального ремонту або будівництва укриттів у закладах загальної середньої освіти. Громади, які хочуть податися на фінансову програму, впродовж 7 робочих днів мають долучитися до системи DREAM і внести свої проєкти.
Офіційне оголошення за покликанням.
Пріоритетними для отримання субвенції є прифронтові та прикордонні території: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська, Сумська та Чернігівська області.
Цього року субвенція на ремонт і будівництво укриттів становить 2,5 млрд грн. Усі кошти будуть розподілені за новими правилами, їх спрямовуватимуть суто для закладів загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання.
Громади подаватимуть проєкти через систему DREAM прозоро та підзвітно, а комісія МОН визначатиме ті, які отримають фінансування.
Відповідно до постанови, ухваленої урядом 12 квітня, для кожної з 8 пріоритетних областей визначено граничні обсяги субвенції на облаштування безпечних умов у ЗЗСО:
Харківська область — 500 млн грн;
Дніпропетровська область — 500 млн грн;
Запорізька область — 500 млн грн;
Миколаївська область — 200 млн грн;
Херсонська область — 200 млн грн;
Одеська область — 150 млн грн;
Сумська область — 150 млн грн;
Чернігівська область — 150 млн грн.
Ключовий критерій для встановлення граничних обсягів — кількість дітей, які перебувають у регіоні та здобувають освіту в дистанційному форматі. 150 млн грн визначено для областей, де дистанційно навчаються до 50 тис. учнів, 200 млн грн — від 51 тис. до 100 тис. учнів, 500 млн грн — понад 100 тис. учнів.
Загалом у регіонах, закріплених постановою, понад 400 тис. дітей навчаються дистанційно. За наявності безпечних та якісних укриттів тисячі школярів зможуть повернутися до очного навчання.
Окремо 150 млн грн субвенції буде спрямовано на завершення проєктів із будівництва укриттів, розпочатих у 2023 році, але за умови, що такі проєкти вже профінансовано та завершено мінімум на 40%.
Серед головних умов для подання на субвенцію:
наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт безпечного місця;
у ЗЗСО навчається не менш ніж 200 дітей;
підтверджене співфінансування з місцевого бюджету, мінімальний розмір якого відповідає індексу податкоспроможності громади;
проєкт повинен бути завершений у цьому році.
ПОКРОКОВИЙ ПРОЦЕС РОЗПОДІЛУ СУБВЕНЦІЇ У 2024 РОЦІ
Крок перший. Внесення проєктів на капітальний ремонт або будівництво укриттів у систему DREAM та подання заявки на фінансову програму. Детальну інструкцію дивіться за покликанням.
Перелік документів, необхідний для подання заявки:
картка закладу загальної середньої освіти;
проєктно-кошторисна документація;
копія розпорядчого документа про затвердження проєктно-кошторисної документації;
рішення засновника про співфінансування або гарантійний лист, наданий засновником ЗЗСО;
гарантійний лист засновника ЗЗСО про дотримання ним умов щодо реалізації проєкту на умовах співфінансування, вчасного використання субвенції в повному обсязі, використання субвенції до кінця поточного року, забезпечення архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також першочергове спрямування коштів місцевого бюджету на реалізацію проєкту;
гарантійний лист відповідної облдержадміністрації.
Крок другий. Система DREAM в автоматичному режимі формує перелік усіх проєктів, які громади подали на фінансову програму, та передає комісії МОН.
Крок третій. ОВА формують власний перелік пріоритетних проєктів з огляду на стратегічне бачення розвитку регіону та безпекової ситуації, після чого передають його комісії МОН.
Серед рекомендацій, на які можуть спиратись ОВА під час формування пропозицій фінансування проєктів:
територіальна наближеність ЗЗСО до зони бойових дій і державного кордону України;
ступінь безбар’єрності;
загальна чисельність учнів у закладі загальної середньої освіти;
чисельність учнів, які зможуть навчатися за очною формою;
завершення реалізації проєкту до кінця поточного року;
наявність затвердженої проєктно-кошторисної документації;
обсяг співфінансування з місцевого бюджету.
Важливо, що ОВА не розподілятимуть кошти субвенції, а лише надаватимуть рекомендації комісії МОН щодо пріоритетності фінансування проєктів у їхніх областях.
Крок четвертий. Комісія МОН, відповідно до критеріїв і рекомендацій ОВА, обирає та фіналізує список проєктів, які потребують першочергового фінансування в закладах загальної середньої освіти.
Загалом комісія МОН враховує 6 критеріїв пріоритетності, на які спиратиметься під час формування списку:
наявність статусу опорного закладу освіти;
документальне підтвердження від засновника, що заклад відновить навчання в очному або змішаному форматі після створення безпекових умов;
підтверджене співфінансування проєкту з місцевого бюджету;
вартість проєкту з розрахунку на одного школяра та працівника закладу освіти, для яких буде забезпечено укриття;
наявність у проєктній документації розділу «Устаткування, меблі та інвентар»;
кількість дітей, для яких після реалізації проєкту буде забезпечено навчання в закладі освіти за очною формою (з урахуванням змінності навчання, організації змішаного навчання).
Крок п’ятий. Затвердження урядом переліку ЗЗСО, які отримають фінансування проєктів із державного бюджету.
Крок сьомий. Перерахування коштів до бюджетів громад.
Крок восьмий. Старт реалізації проєкту.
Громади, які не отримають субвенцію цього року, зможуть отримати кошти наступного року або залучити фінансування з інших джерел, наприклад, від партнерів з розвитку або інвесторів завдяки наявності проєктів у DREAM.
Подання заявок триває 7 робочих днів із моменту оголошення конкурсу — до 26 квітня включно.
Додаткові матеріали щодо проєктування, облаштування та фінансування укриттів можна знайти на порталі «Моя Фортеця» чи отримати відповіді на запитання про субвенцію в телеграм-чаті підтримки.
Строки проведення добору:
облдержадміністрації (військові адміністрації) подають МОН загальний перелік проєктів, реалізацію яких пропонують коштом субвенції до 3 травня 2024 року;
комісія МОН перевіряє достовірність поданої інформації та затверджує перелік об’єктів для фінансування коштом субвенції до 10 травня 2024 року.
Контактні особи та номер телефону для отримання додаткової інформації:
Анна Моренко, державна експертка експертної групи з питань шкільної освіти директорату шкільної освіти МОН — 044-481-47-62;
Віталій Заритов, державний експерт експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення в освіті директорату шкільної освіти;
МОН: 044-481-32-78.
За інформацією МОН України
-
17:48На Черкащині вшанували пам’ять жертв голодоморів
Пам'ять мільйонів українців, які загинули через голод, вшанували на Черкащині. Акція-реквієм відбулася біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій в обласному центрі. Про це…
17:48 -
18:17Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 листопада
З ранку і аж до вечора ворог тероризував Черкащину з повітря. За попередніми даними, у межах області знищено 7 БпЛА противника. Про це інформує начальник…
18:17 -
16:19Черкащани з медалями всеукраїнських змагань з таеквондо
Низку золотих, срібних та бронзових нагород здобули спортсмени Черкащини на всеукраїнських змаганнях з таеквондо серед юнаків, юніорів та Кубку України. Ці змагання днями відбулися у…
16:19 -
16:00«Цифрова Черкащина»: область долучиться до проєкту з кібербезпеки
На виконання завдань, визначених регіональною програмою «Цифрова Черкащина», відбулася робоча зустріч під головуванням заступника очільника області Сергія Свєрчкова. Вона була присвячена питанням кібербезпеки. Про це…
16:00 -
15:17«Діалог влади та бізнесу»: в межах комунікаційної платформи обговорили кадрові питання
Проєкт «Діалог влади та бізнесу» продовжує збирати представників приватного бізнесу та влади для вирішення пріоритетних питань на Черкащині. Цього разу увагу зосередили на темі співпраці…
15:17 -
15:05Прозорість і підзвітність: на Черкащині моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 листопада по 21…
15:05 -
14:5334 зрадники України позбавлені державних нагород України: Президент підписав відповідний указ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО щодо позбавлення державних нагород зрадників України. До першого списку увійшло 34 особи. Серед…
14:53 -
14:49єОселя: Видано перший кредит для молоді за новими умовами
Уряд оновив умови програми доступної іпотеки єОселя, за якими українці віком до 26 років можуть отримати іпотеку, сплативши вдвічі нижчий перший внесок — від 10 %…
14:49 -
14:42Понад 4 млн грн транспортного податку сплатили власники елітних автівок Черкащини
Із початку року власники преміальних автомобілів Черкащини сплатили 4,3 млн грн транспортного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. За словами в.о. начальника ГУ…
14:42 -
14:15Українські аграрії обмолотили вже 98% від прогнозованих площ
В Україні намолочено 72,9 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур. Його зібрали на площі 19,5 млн га. Загалом зібрано 53,4 млн тонн зернових…
14:15 -
14:12Держава виплатила українцям 119 млн грн Національного кешбеку за жовтень
21-22 листопада громадяни отримали на рахунки кешбек, накопичений в жовтні за купівлю українських товарів. Сума виплати становила 119,2 млн грн, кошти отримали 1,22 млн українців.…
14:12 -
11:33Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ анонсували новий пакет медпослуг для ветеранів і ветеранок
Відомства презентували пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. На заході були присутні міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, міністр…
11:33