#stop_sexтинг: на Черкащині проходять Дні безпечного інтернету
96% дітей у віці 10-17 років постійно користуються інтернетом, з них третина проводить в мережі до 5 годин щодня. Втім убезпечити їх від кібер-ризиків та небезпек тут вкрай важко. Освітній проєкт #stop_sexтинг розпочинає всеукраїнську освітню кампанію «Рік безпечного інтернету». Першою стартувала Черкаська область 18 листопада у Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
Засновниця освітнього проєкту #stop_sexтинг, авторка першої в Україні книги для батьків про безпеку дітей в інтернеті Анастасія Дьякова наголосила, що в Україні 40% дітей в старшій школі отримували в Інтернеті запити про свої інтимні частини тіла, кожна п’ята дитина у цьому віці отримувала запити на надсилання свої оголених фото. При тому 73% дітей ніколи не розкажуть дорослим про те, що з ними сталося в Інтернеті.
– У межах проєкту #stop_sexтинг ми вже навчили більше півмільона дітей та батьків зі всієї країни щодо безпеки в інтернеті, – наголосила вона. – Разом із тим, останні 5 років я працювала в уряді, змінюючи нашу державну систему захисту дітей. Вкрай важливо, аби діти знали про такі ризики та могли себе захистити.
Із 18 листопада до 5 грудня в області відбудеться низка заходів, приурочених до цієї тематики. Зокрема:
– Виставка «(Не)дитячі онлайн-стосунки” відбудеться для дітей, підлітків та батьків, які хочуть більше зрозуміти онлайн-реальність дітей. Вона діятиме 23.11 – 30.11 з 8:00 до 16:00 в Інституті післядипломної освіти педагогічних працівників, Центральний корпус (корпус 1, ауд 118) вул. Бидгощська, 38/1, м. Черкаси
– Тематичне онлайн-навчання для вчителів за програмою підвищення кваліфікації заплановане на 22.11 о 14:00 трансляція за посиланням https://cutt.ly/OTaJwzn
– Міжсекторальна конференція для вчителів, поліції та соціальних працівників регіону. Відбудеться 25.11 о 14:00 https://cutt.ly/eTxqby3 Під час конференції йтиме мова про безпечне використання мережі Інтернет, зокрема про дії задля попередження та реагування на випадки насильства над дітьми в інтернеті та алгоритми формування та реалізації у закладах освіти правил користування Інтернетом. До участі у заході запрошуються керівники, педагогічні працівники закладів освіти області, шкільні психологи, соціальні працівники.
– Навчальний онлайн-ефір в Instagram для всіх батьків України «Діти в інтернеті: як захиститися?» про ризики для дітей в інтернеті та шляхи запобігання. Ефір відбудеться за участі відомого телеведучого Андрія Шабанова та засновниці проєкту #stop_sexтинг Дьякової Анастасії. Вмикайте 18.11 о 18:00 на сторінці Андрія Шабанова в Instagram – https://cutt.ly/yTaH6u1
– Статистика засвідчує, що проблема безпеки в інтернеті вкрай актуальна, – наголосила заступниця очільника області Лариса Кошова. – Нам слід детально пояснювати, як убезпечити дітей, що їм робити та куди звертатися в таких ситуаціях. Саме до батьків хочу звернутися нині першочергово. Подбайте про безпеку своїх дітей у мережі. Ні, це не означає встановлення жорстких заборон, контролю й сварок. Насамперед налагодьте довірливі стосунки з дитиною, слухайте її, проникайтесь її переживаннями, не нівелюйте почуття, поясність, що ви – ті люди, яким вона може розповісти всі таємниці, якими б старшими вони їй не здавалися. Адже ви – її підтримка й опора, ви її любите.
Заступниця начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна зазначила, що область активно долучається до освітніх проєктів для дітей, які покликані підвищити їхню цифрову грамотність.Також Черкащна співпрацює з Інтернет-провайдерами, аби забезпечити належне підключення до мережі у кожній школі.
Говорячи про безпечне онлайн-середовище, начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць звернула увагу на важливість створення у кожному закладі освіті умов для безпечного використання мережі Інтернету та формування в учасників освітнього процесу навичок безпечної поведінки в онлайн-просторі.
Довідково:
#stop_sexтинг – найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Отримав премію Глобального договору ООН та загалом навчив більше ніж півмільйона дітей та батьків безпеці в інтернеті. В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських родин, а також створили з Урядовим контактним центром першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12