Спільна робота задля підтримки ВПО: на Черкащині продовжують співпрацю з міжнародними організаціями

Гуманітарна допомога та взаємодія. Область продовжує нарощувати співробітництво з міжнародними партнерами. Уточнили потреби та перспективні проєкти для втілення в територіальних громадах Черкащини під час зустрічі першої заступниці очільника області Наталії Кравченко із представниками Кластеру захисту УВКБ ООН.

Кластер захисту УВКБ ООН насамперед опікується вразливими категоріями людей, які вимушено полишили свої домівки, а також тими, хто повернувся до місць постійного проживання.

– Усі, хто вимушений був полишити свої домівки та переміститися на Черкащину, тепер є нашими жителями, – зауважила Наталія Кравченко. – І ми прагнемо створити якомога кращі умови для їхнього проживання. Йдеться про забезпечення житлом, необхідними речами, працевлаштування. У цьому нам від початку повномасштабного вторгнення дуже допомагають наші міжнародні донори. Якщо деякі питання ми можемо закрити самотужки на рівні громад, то, приміром, масштабні проєкти з будівництва або ремонтів ми можемо втілити, лише об’єднавши наші зусилля.

Натепер в області проживають понад 95 тисяч осіб, які мають статус ВПО. Більшість із них мешкають у приватному секторі. Утім частина – у 40 місцях компактного проживання.

– Зараз ми активно проводимо аналіз житлового фонду у громадах, який можемо використовувати для розселення наших громадян, адже, зрозуміло, що кожен прагне зберігати особистий простір, і ми маємо поважати це право, – зауважила перша заступниця. – Приміщення, які можемо внести до переліку тимчасовоформуємо резерв такого житла. Ті помешкання, які ми можемо використати у громадах, інколи потребують значних ремонтів та переобладнання. Тож цей напрям теж потребує нашої уваги.

Область продовжує приймати вимушено переміщених осіб. Переважно з Донеччини, Сумщини та Харківщини.

– Напередодні зими в нас, звісно, є потреба у генераторах, буржуйках, термосах, лампах, ковдрах, продуктових наборах та багато чому іншому, – додала посадовиця. – Перелік озвучуємо нашим партнерам. Такий постійний обмін інформацією важливий, адже допомагає чітко налагоджувати роботу та розуміти, які спільні проєкти можемо втілити.

Необхідна актуальна інформація для внутрішньо переміщених осіб розміщена на сайті Черкаського обласного контактного центру.

Нагадаємо, актуальні потреби для підтримки ВПО озвучила Наталія Кравченко під час розширеної зустрічі, ініційованій Київським координаційним хабом УКГС.