Спільна ініціатива Skills4Recovery: понад 4700 українців зможуть пройти навчання та здобути нову професію

ЄС, Польща та Естонія приєдналися до діючої програми Уряду Німеччини Skills4Recovery задля розширення можливостей для навчання молоді та дорослих в Україні і підготовки понад 4700 кваліфікованих спеціалістів для відновлення країни. 20 вересня 2024 року відбувся стартовий захід Спільної ініціативи Skills4Recovery.

Розширена допомога в межах Спільної ініціативи Skills4Recovery передбачає:

  • збільшення більш ніж удвічі загальних внесків донорів у Skills4Recovery — з 10 млн євро до 25,5 млн євро;
  • навчання понад 4700 кваліфікованих працівників для економіки України;
  • підтримку 50 надавачів послуг професійної освіти;
  • розповсюдження кращих практик щодо управління закладами освіти, інклюзії, цифровізації та співпраці з приватним сектором на всій території України;
  • консультативну допомогу у формуванні політики для реалізації заходів Плану України у сфері розвитку людського капіталу та вступу до ЄС.

Крім того, розширюється географічне охоплення ініціативи із шести областей на всю територію України.

«Подолання структурного безробіття і дисбалансів на ринку праці через розвиток людського капіталу — одне з пріоритетних завдань для Уряду. Завдяки розширенню програми Skills4Recovery понад 4700 українців в усіх регіонах зможуть опанувати нову професію, або підвищити кваліфікацію, що допоможе їм стати більш конкурентними на ринку праці. Пів сотні навчальних закладів профтехосвіти отримають підтримку та можливість підвищити свої спроможності у підготовці затребуваних фахівців. Дякуємо партнерам за спільні кроки задля посилення людського капіталу в Україні», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Я радий запустити ініціативу Skills4Recovery, яка спільно фінансується ЄС, Німеччиною, Польщею та Естонією. Об’єднавши наші зусилля та ресурси як Team Europe, ЄС та його держави-члени підтримують Україну в процесі вступу до ЄС, трансформації професійної освіти та розвитку навичок, необхідних для післявоєнного відновлення», — зазначив керівник відділу Державні фінанси, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва Європейського Союзу в Україні Генрік Вітфельт.

«Програма Skills4Recovery є важливим кроком на шляху до відновлення України, адже кваліфіковані працівники — це основа для стійкої економіки. Ми прагнемо не лише подолати дисбаланси на ринку праці, а й створити можливості для українців адаптуватися до нових умов, підвищуючи свій професійний рівень», — наголосила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Німеччина, Польща та Естонія відомі ефективними системами професійної освіти, орієнтованими на навчання впродовж життя, цифровізацію та високим рівнем зайнятості випускників.

«Ми раді продовжити нашу тривалу підтримку розвитку навичок в Україні, зокрема, в межах нашої програми Skills4Recovery спільно з ЄС, Естонією та Польщею. Ми також раді об’єднати зусилля з понад 50 міжнародними партнерами в новоствореному Skills Alliance, щоб допомогти Україні впоратися з викликами сьогодення та майбутнього», — підкреслив керівник відділу співробітництва Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Маркус Коль.

«Понад 10 років Польща підтримує сектор професійно-технічної освіти в Україні, зокрема, через Solidarity Fund PL. Ми допомагали з політичними реформами, розбудовою інституційної спроможності та власне навчанням. Через програму Skills4Recovery ми прагнемо поділитися ключовими аспектами польського досвіду, зокрема, як професійна освіта співпрацює з роботодавцями в розробленні навчальних програм та навчанні. Крім того, цінним прикладом є наше нещодавнє успішне ухвалення стандартів і норм ЄС. Ми щиро сподіваємося, що наша підтримка сприятиме відновленню України, а також її економічному та людському розвитку», — зазначила заступник голови місії Посольства Республіки Польща в Україні Аґнєшка Ґуральска.

«Естонія пишається тим, що приєдналася до ініціативи уряду Німеччини Skills4Recovery разом із ЄС та Польщею, щоби підтримати Україну в модернізації її системи професійної освіти та розвитку цифрових навичок. Ми раді співпрацювати з естонською неурядовою організацією Mondo, залучаючи найкращий естонський досвід до цієї важливої роботи. Зміцнення професійної освіти важливе для України, щоби підготувати кваліфікованих робітників, необхідних для відновлення країни, й Естонія готова зробити свій внесок», — сказав виконавчий директор Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) Клен Яаратс.

«Skills4Recovery розширюється. Завдяки країнам-членам ЄС та їхньому досвіду Україна вже зараз впроваджує зміни для якісної підготовки кваліфікованих кадрів, закладаючи міцний фундамент для стабільного розвитку людського капіталу в майбутньому», — зазначив директор Програми Skills4Recovery, GIZ GmbH Міхаель Пауло.

Довідково

Спільна ініціатива Skills4Recovery фінансується Європейським Союзом, Німеччиною, Польщею та Естонією. Її реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Solidarity Fund PL (SFPL). Програма Skills4Recovery була ініційована урядом Німеччини у 2023 році.

За інформацією Урядового порталу

Стрічка новин